Кір: небезпека зараження зросла після COVID-19

Дата створення: 24 Травня 2022
Дата оновлення: 15 Квітня 2023
Кір: небезпека зараження зросла після COVID-19

ЮНІСЕФ заявляє, що виною тому відсутність вакцинації та побоюється, що за кором можливі спалахи інших захворювань

Кір: вакцинація обов’язкова

Після пандемії коронавірусу випадки кору зросли майже на 80%, заявляють агентства ООН ЮНІСЕФ та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ).

Кір — це вірусна інфекція, яка в основному вражає дітей. Найбільш серйозні ускладнення: сліпота, набряк мозку, діарея та тяжкі респіраторні інфекції. Вакцинація є найкращим способом уникнути кору, хоча не в усіх країнах це вдається зробити. Так, за даними ООН, від кору в Сомалі вакциновано лише 46% жителів.

У всьому світі в січні та лютому було зареєстровано понад 17 300 випадків кору у  порівнянні з приблизно 9 600 випадками за аналогічний період минулого року. А у східному Середземномор’ї та Африці за рік було зафіксовано 21 спалах кору.

— Кір індикатор найслабких систем імунізації, — заявив старший радник з питань охорони здоров’я у відділі імунізації ЮНІСЕФ Крістофер Грегорі в інтерв’ю Agence France-Presse.

І висловив занепокоєння ситуацією в тих країнах, де все ще намагаються впоратися з наслідками епідемії коронавірусу. Так, за останній рік у Сомалі було зареєстровано 9000 випадків кору. За нею слідують Ємен, Афганістан, Нігерія та Ефіопія. Причина цього — відкладена на початку пандемія вакцинація проти кору в 43 країнах із 203 млн жителів.

Як кір зупинити

Через проблеми, викликані коронавірусом, медичний персонал не проводить повною мірою вакцинацію проти давніх смертельних захворювань.

— Вплив таких збоїв у роботі служб імунізації відчуватиметься протягом десятиліть, — сказав голова ВООЗ Тедроса Адханома Гебрейєсуса, передає The Guardian.

На його думку, необхідно надолужити втрачений час, щоб кожен міг отримати доступ до цих життєво важливих вакцин.

Читайте також: Кір

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама