Кір: який аналіз призначить лікар

Кір: який аналіз призначить лікар

Для діагностики цієї гострої вірусної інфекції необхідно пройти ретельне обстеження

Кір: який лікар лікує

При підозрі на кір необхідно терміново звернутися за медичною допомогою, але не відвідувати поліклініку, а викликати сімейного лікаря, педіатра чи терапевта додому.

Діагноз зазвичай ставиться лікарем на підставі симптомів. Для підтвердження хвороби можуть бути призначені лабораторні аналізи на виявлення РНК-вірусу та існування антитіл:

  • серологічні тести — перевірка крові на наявність антитіл до вірусу кору;
  • ПЛР-аналіз — виявлення вірусу в мазках із носогорла.

Якщо хворий має ускладнення з боку дихальних шляхів, тоді за показаннями призначається рентген органів грудної клітки, ЕКГ, коагулограма. Якщо є зміни з боку нервової системи, то проводиться люмбальна пункція.

Також за показаннями проводяться консультації отоларинголога, офтальмолога, невропатолога та кардіолога. В залежності від того, яка клінічна картина та які ускладнення виникли у хворого.

Кір: коли з’являється висип

Кір характеризується трифазним перебігом. Типові шкірні висипи з’являються тільки в другій фазі захворювання. Розглянемо, як проявляється інфекція на кожній зі стадій.

Катаральний період. Початкова стадія у дітей у перші 3–5 днів нагадує застуду — висока температура, почервоніння очей (кон’юнктивіт), кашель та нежить. Також на цьому етапі може спостерігатися хвороблива чутливість очей до світла. Початкова стадія у дорослих, крім застудних симптомів, характеризується слабкістю, головним болем, порушеннями сну. Першою ознакою корової інфекції є плями Бєльського-Філатова-Копліка. Це — дрібні висипання білого кольору на слизовій оболонці ротової порожнини, схожі на вапняний наліт, які зникають через 2–3 дні.

Стадія формування висипів. Через 3–7 днів після перших симптомів розвиваються типові рожево-коричнево-червоні висипи на шкірі. Висипка зазвичай починається на обличчі, за вухами, далі поширюється по всьому тілу. Висипання при кору продовжуються протягом 4–7 днів і супроводжуються високою температурою до 40°C.

Стадія реконвалесценції. При поступовому спаді температури на 5–7 день хвороби класичний перебіг корової інфекції добігає кінця. Відбувається процес загоєння, зникають червоно-коричневі шкірні висипи, а на шкірі утворюються дрібні лусочки. Після того, як людина перехворіла на кір, у неї виробляється імунітет до цього захворювання на все життя.

Читайте також: Кір

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама