Кішки допоможуть при лікуванні розсіяного склерозу та хвороби Альцгеймера: лікар

Дата створення: 22 Лютого 2023
Дата оновлення: 15 Квітня 2023
Кішки допоможуть при лікуванні розсіяного склерозу та хвороби Альцгеймера: лікар

На цю роль найкраще підійдуть кішки породи Мейн-кун, Регдол і Манчкін

Згідно з дослідженнями, спілкування з кішками покращує самопочуття, допомагає контролювати стрес та заспокоює. А найкращими терапевтами з них є кішки перської породи, Мейн-кун, Регдол і Манчкін.

— Фелінотерапія, або лікування кішками, покращує психічне та фізичне здоров’я. Знаходження поряд з кішкою, що муркоче, викликає вироблення так званих «гормонів щастя», окситоцинів та ендорфінів, що зменшує почуття тривоги, — пояснила зоопсихолог Енні Валуска в інтерв’ю для порталу Pet Product News.

Власники кішок часто мають нижчий рівень «гормону стресу», кортизолу. Контакт з муркотливою кицькою знижує кров’яний тиск, рівень тригліцеридів та холестерину в крові, що зменшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Також фелінотерапія зменшує почуття самотності та додає впевненості.

У доповіді, підготовленій UCLA Health, наголошується, що кішки можуть допомогти полегшити біль. Вони здатні відчути болісне місце на тілі свого господаря та влаштуватися на ньому. Завдяки цьому вони нейтралізують шкідливі іони, що зменшує біль.

Фелінотерапія найчастіше застосовується при лікуванні людей похилого віку з розсіяним склерозом, хворобою Альцгеймера або Паркінсона, а також при лікуванні психічних розладів та аутизму.

Читайте також: Домашні тварини допомагають людям похилого віку зберегти когнітивні функції

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама