Кишкові бактерії підвищують ефективність лікування раку: вчені

Кишкові бактерії підвищують ефективність лікування раку: вчені

Вчені Науково-дослідного інституту IRCCS Humanitas (Італія) довели, що один штам виготовляє молекули, які демаскують ракові клітини. Це посилює імунотерапію та дає надію на підвищення ефективності терапії раку.

Ефективність імунотерапії обмежена здатністю імунної системи розпізнавати ракові клітини. Вчені ідентифікували бактеріальний штам кишкової мікробіоти — Lactobacillus paracasei. Постбіотики, які продукуються цим штамом, здатні демаскувати ракові клітини. Вони змушують їх виявляти рецептори HLA, без яких імунна система не може їх розпізнати.

— Пригнічення рецепторів HLA, яке дозволяє пухлинам виходити з імунної системи, є добре відомим та описаним механізмом у багатьох типах раку. Однак уперше була продемонстрована здатність постбіотиків і, отже, мікробіоти впливати на експресію HLA на пухлинних клітинах і робити пухлину більш відомою за Т-лімфоцитами, — пояснює дослідник Валентина Феррарі, пише ANSA.

За словами експерта, Lactobacillus paracasei здатний спонукати ракові клітини показувати свої рецептори та таким чином робити їх видимими для імунної системи. Механізм опосередкований деякими постбіотиками — речовинами, що виробляються метаболізмом бактерій.

Проведені експерименти показали, що якщо при колоректальному раку або раку молочної залози ці постбіотики призначаються разом з імунотерапевтичними препаратами, їх ефективність підвищується. Результати досліджень відкривають шлях до нових терапевтичних підходів, заснованих на комбінації вже схвалених у клініці препаратів та постбіотиків.

Результати дослідження опубліковані в журналі Cancer Cell («Ракова клітина»).

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама