

Японські експерти виявили у довгожителів унікальні кишкові бактерії, які зупиняють зростання більш небезпечних
Результати дослідження, які були опубліковані в науковому журналі Nature, свідчать: ті, хто переступив свій сторічний рубіж, можуть подякувати за довге життя… кишковій бактерії.
У ході експерименту японські вчені вивчили зв’язок між мікрофлорою людини й тривалістю його життя. Для цього вони вивчили 160 респондентів, розбивши їх на три групи. До першої увійшли добровольці, яким було 100 років, другу склали люди похилого віку 85-89 років, і третю – молоді, віком від 21 до 55 років.
Усі вони взяли зразки калу. Як показали лабораторні результати, у кишківнику довгожителів було більше дружніх бактерій Odoribacteraceae, ніж у молодих людей.
Odoribacteraceae – це грамнегативні бактерії, які продукують унікальні жовчні кислоти, і тим самим зупиняють зростання інших небезпечних бактерій. Фахівцям вдалося довести, що жовчна кислота, відома як ізоалолітохолева (isoalloLCA), має антибактеріальну дію щодо багатьох кишкових патогенів. Усе це свідчить про зв’язок між бактеріями, які виробляють жовчну кислоту, і довголіттям. Однак для підтвердження цього потрібні додаткові дослідження.