Кішки можуть допомогти при лікуванні шкірних захворювань: вчені

Кішки можуть допомогти при лікуванні шкірних захворювань: вчені

Згідно з останніми дослідженнями співробітників Каліфорнійського університету (США), бактерії кицьок виробляють антибіотики, які допомагають боротися зі шкірними інфекціями у тварин та людей.

Команда вчених під керівництвом американського дослідника Роберта Чарльза Галло, відомого як одного з першовідкривачів вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), використовувала шкірні бактерії здорових кішок для лікування дерматологічних інфекцій у мишей.

Спочатку вони протестували бактерії, які живуть на собаках і кішках, і виростили метицилін-резистентний Staphylococcus pseudintermedius (MRSP). Ця бактерія стає заразною при захворюванні чи травмі, викликаючи екзему у людей та тварин. Лікувати її важко: антибіотики особливо не діють на неї. Потім дослідники ідентифікували штам котячого Staphylococcus felis (S. felis), який виробляючи антибіотики, блокує зростання MRSP.

Фахівці вирішили перевірити, чи може бактерія кішок S. felis чинити терапевтичну дію на тваринах. Для цього вони піддали мишей впливу поширеного патогену, а потім застосували S. felis. В результаті, стан шкіри значно покращився: зменшилося почервоніння та лущення. Вчені пояснюють це тим, що після дії S. felis на ній залишилося мало життєздатних бактерій MRSP.

Професора Роберта Галло вважає, що S.felis є ефективним для знищення патогенів, тому що він атакує їх за декількома напрямками. І радить господарям кішок доглядати їх, щоб зберегти на своїх вихованцях корисні бактерії. Шкіра еволюціонувала так, що мило не змиває їх. Проте проживання зі здоровою кішкою може дати певний захист від MRSP.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама