Клітинна терапія в лікуванні Соvid-19: застосування казирівімабу-імдевімабу, бамланівімаб-етесевімаб, бамланівімаб і сотровімаб – можуть знизити частоту госпіталізацій

Клітинна терапія в лікуванні Соvid-19: застосування казирівімабу-імдевімабу, бамланівімаб-етесевімаб, бамланівімаб і сотровімаб - можуть знизити частоту госпіталізацій

Як зазначає BMJ, такі висновки були виявлені за результатами проведеного дослідження, метою якого стала оцінка ефективності та безпеки терапії противірусними антитілами і препаратами крові для лікування нового коронавірусного захворювання 2019 р. (Covid-19).

Дослідження

В даному дослідженні було проаналізовано ефективність лікування людей з підозрою, з ймовірністю або підтвердженим вірусом COVID-19 в групах лікування: антивірусними антитілами, продуктами крові або стандартним лікуванням або плацебо. Дослідження були проведені на підставі: систематичного огляду Design Living і мережевого метааналізу з попарним метааналізом результатів. Джерелами стали – База даних ВООЗ по Сovid-19, всеосяжне багатомовне джерело світової літератури по COVID-19 і шість китайських баз даних (до 21 липня 2021 р.).

Результати

Пацієнти з легким захворюванням, рандомізовані для отримання противірусних моноклональних антитіл, мали трохи нижчий ризик госпіталізації, ніж ті, хто отримував плацебо:

  • казирівімаб-імдевімаб знижував ризики на 4,2%;
  • бамланівімаб – знижував ризик госпіталізацій на 4,1%;
  • бамланівімаб-етесевімаб – зменшив ризик госпіталізацій на 3,8%;
  • сотровімаб – знизив ймовірність госпіталізацій на 4,8%.

Ніяке інше втручання не зробило значного впливу на результати у пацієнтів з легкою формою COVID-19.

Також було виявлено, що ніяке втручання, включаючи противірусні антитіла, не зробило значного впливу на будь-який результат у пацієнтів з важким або критичним COVID-19, за винятком казірівімаба-імдевімаба, який може знизити смертність у серонегативних пацієнтів.

Висновки

У пацієнтів з нетяжким COVID-19 застосування казірівімаба-імдевімаба, ймовірно, трохи скорочує кількість госпіталізацій; бамланівімаб-етесевімаб, бамланівімаб і сотровімаб також можуть знизити частоту госпіталізації. При цьому плазма видужуючих, ВВІГ і інші антитіла та клітинні втручання можуть не принести будь-якої значущої користі.

«МП» також писала, що пацієнтів з Сovid-19, у яких не виробляються антитіла, в Англії лікуватимуть моноклональними антитілами Ronapreve.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама