Клітинний імунітет від COVID-вакцини AstraZeneca в три рази більший, ніж від Pfizer

Клітинний імунітет від COVID-вакцини AstraZeneca в три рази більший, ніж від Pfizer

The Lancet опублікував результати дослідження вчених з Університету Бірмінгема під назвою «Імуногенність одноразової вакцинації BNT162b2 або ChAdOx1 nCoV-19 через 5-6 тижнів після вакцинації у учасників віком від 80 років і старше: дослідницький аналіз».

У чому, власне полягала суть дослідження простими словами? Автори дослідження вирішили порівняти реакції на першу дозу вакцини AstraZeneca та Pfizer у людей похилого віку, провівши детальний аналіз двох параметрів: кількості антитіл до S-білку та Т-клітинну відповідь організму.

В матеріалах дослідження зазначається, що з кінця грудня 2020 р. по початок весни 2021 р. для дослідження було відібрано 165 осіб віком від 80 років і старше, які не потребували особливого догляду. Середній вік учасників дослідження складав 84 роки. З них 76 людей – вакцинували 1-ю дозою Pfizer, 89 – AstraZeneca. В усіх учасників дослідження через 5-6 тижнів після щеплення взяли проби для аналізу.

Згідно результатів дослідження, антитільна відповідь до S-білку коронавірусу була виявлена у 93% щеплених Pfizer та у 87% – вакцинованих AstraZeneca. Дослідники уточнюють, що рівні антитіл були відносно на одному рівні.

А от Т-клітинна відповідь проти S-білку спостерігалася у 12% вакцинованих Pfizer та 31% – AstraZeneca.

В результатах дослідження автори відмічають, що величина клітинної імунної відповіді через 1,5-ра місяці після однієї дози вакцини AstraZeneca у найстарших з щеплених була втричі вищою, ніж після дози Pfizer.

В матеріалах також відмічається, що серед всіх учасників дослідження, вісім – перехворіли Соvid-19 раніше. Серед них 5 людей були вакциновані препаратом Pfizer, а троє – AstraZeneca. За результатами у всіх восьми  після однократного введення вакцини, рівні антитіл до S-білку по тесту Roche ELISA були в 691 разів більшими, ніж у тих учасників дослідження, які теж були щеплені 1-ю дозою, проте раніше не хворіли на Соvid-19. т.к. найбльш ефективним було щеплення людей, які перехворіли та отримали 1 дозу вакцини.

Більш детально з результатами дослідження можна ознайомитись за посиланням.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама