Коли геморой кровоточить

Дата створення: 27 Травня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Коли геморой кровоточить

Це говорить про занедбану форму захворювання

Геморой: що допоможе його розпізнати

Щорічно близько 5% дорослих звертаються до лікаря з приводу геморою. Захворюванню піддається населення будь-якого віку, статі та національності. Але найчастіше діагностується у людей старших 50 років. Однак багато не звертаються за медичною допомогою при розширенні гемороїдальних вузлів. Насправді вважається, більш ніж половина всіх дорослих старше 30 років у певний момент свого життя мали проблеми з гемороєм.

При діагностиці геморою виконується пальпація прямої кишки, що дозволяє виявити гемороїдальні шишки у 90% випадків. Для підтвердження діагнозу може проводитись аноскопія, ректальне УЗД, ректороманоскопія.

При лікарському огляді відзначають наявність рубців, стан шкіри в області ануса, розмір вузлів, їх чутливість, пошкодженість, кровоточивість.

Геморой: стадії 

Хвороба протікає у чотири стадії.

І стадія — спостерігається невелика кровотеча при спорожненні кишківника або після нього, відчувається дискомфорт в анальній зоні. У разі зовнішнього геморою утворюється шишка, яка промацується в області анального отвору.

II стадія — супроводжується випаданням вузлів при напруженні, але вони самостійно вправляються назад. Уражаються прилеглі тканини, можуть виникнути тріщини. У калі спостерігаються сліди крові, слизу.

III стадія — вузли випадають при напруженні та підйомі тяжкості. Але вже не повертаються самостійно назад, їх треба вправляти руками. Часте пошкодження слизової оболонки судин призводить до розвитку запалення. Третя стадія часто супроводжується тріщинами та парапроктитом.

IV стадія — постійне випадання вузлів, що супроводжується кровотечею та болем. Вправити їх назад стає дуже важко, інколи ж взагалі неможливо. За відсутності лікування останніх стадій через пів року може розвинутись анемія внаслідок постійних кровотеч.

Який геморой потрібно оперувати

Перші дві стадії ефективно лікуються консервативними методами  ліками від геморою, процедурами, корекцією харчування та щоденною активністю. Останні дві стадії мають показання до операції.

Читайте також: Геморой

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама