Коли кір може призвести до пошкодження головного мозку

Дата створення: 24 Травня 2022
Дата оновлення: 09 Квітня 2023
Коли кір може призвести до пошкодження головного мозку

Це захворювання може супроводжуватися тяжкими ускладненнями

Кір: захворюваність у світі

Кір — це гостра вірусна інфекція з високою контагіозністю, що передається повітряно-краплинним шляхом від хворої людини до здорової.

Кір поширений по всьому світу. У деяких країнах Африки та Азії вона потрапляє до десятки найпоширеніших інфекційних захворювань. Багато випадків у період епідемій закінчуються смертельним наслідком через низький рівень надання медичної допомоги.

У 2017 році кількість хворих на кір різко зросла по всьому світу. Внаслідок недостатньої вакцинації спалахи відзначалися у всіх країнах. У 2017 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) зафіксувала 6,7 млн заражень та 110 тисяч смертей, пов’язаних із кором. У 2018 році у світі від кору загинуло близько 140 тисяч людей.

Кір: що вражає

Можливі небезпечні ускладнення хвороби, включаючи енцефаліт, який може призвести до смерті або незворотного пошкодження головного мозку.

Після хвороби можуть виникнути серйозні наслідки, пов’язані з роботою ЦНС, дихальною системою та травним трактом:

  • енцефаліт;
  • менінгіт;
  • втрата зору та слуху;
  • гепатит;
  • бронхіт;
  • пневмонія;
  • отит;
  • діарея.

Гострий коровий енцефаліт зустрічається у 1 з 1000 хворих на кір. Від 10% до 20% постраждалих від нього вмирають. У 20–30% випадків виникають незворотні серйозні наслідки, такі як розумова відсталість або параліч.

Підгострий склерозуючий паненцефаліт виникає через 6–8 років після зараження на кір. Захворювання починається з психологічних та інтелектуальних змін та закінчується втратою всіх функцій мозку. Це пізнє ускладнення вражає 4–11 пацієнтів із 100 000 хворих на кір. Маленькі діти піддаються значно вищому ризику: 20–60 пацієнтів на 100 тисяч хворих.

Читайте також: Кір

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама