Коли панкреатит б’є по серцю, чи навпаки

Дата створення: 10 Травня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Коли панкреатит б'є по серцю, чи навпаки

При запаленні підшлункової залози хворі нерідко скаржаться на тахікардію та екстрасистолію. Проте вчені кажуть, що існує зворотна залежність

Шведські дослідники у 2006–2008 роках провели цікаве дослідження. Вони обстежили пацієнтів, які перенесли перший напад гострого панкреатиту. Усіх респондентів залежно від статі та віку розділили на групи. Серед провокаційних факторів, що вплинули на запалення підшлункової залози, фахівці відзначили: алкоголь, хронічну обструктивну хворобу легень, діабет ІІ типу, постійне приймання медикаментів, а також серцево-судинні захворювання.

Як виявилося, у 95% учасників експерименту були виявлені гіпертонія, ішемічна хвороба серця (ІХС), застійна серцева недостатність, а також перенесений інсульт. На думку експертів, це говорить про те, що є випадки, коли панкреатит спровокований серцево-судинними захворюваннями. Так, ризик загострення гострого панкреатиту можуть викликати ішемічна хвороба серця і гіпертонія. Однак необхідні подальші дослідження для визначення причинно-наслідкового зв’язку.

Читайте також: Панкреатит

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама