Коли треба приймати вітамін D, щоб він приносив максимальну користь

Коли треба приймати вітамін D, щоб він приносив максимальну користь

Багато хто робить це неправильно

Якщо сонця недостатньо

Вітамін D відіграє у нашому організмі. Він відповідає за регулювання рівня кальцію та фосфору, що позитивно позначається на стані кісткової та м’язової систем. А ось недолік його призводить до ослаблення імунітету, який починає погано справлятися з вірусами-нападниками.

Запобігти авітамінозу просто, якщо подбати про збалансоване харчування. Хорошим джерелом вітаміну D є такі продукти: жирна риба (лосось, тріска, тунець, оселедець, скумбрія, сардини), печінка, сир, гриби. Також вітамін D синтезується у шкірі під впливом сонячних променів. Достатньо бувати на свіжому повітрі в теплу пору року 15–20 хвилин на день.

Однак цих заходів буває недостатньо. Тому лікарі радять з жовтня до березня приймати добавку вітаміну D у такому дозуванні: для жінок та чоловіків віком від 18 до 50 років це становить не менше 600–800 МО. Для тих, хто старше 50 років, не менше 800–1000 МО.

Як не пропустити жодної дози

Багато хто думає, що приймати вітамін D можна у будь-який час доби. Це не так. Пити вітамін треба вранці. Це дозволить не пропустити жодного приймання дози та підвищити ефективність добавки.

Прийнятий увечері вітамін D не має власної дієвості. Адже протягом дня у крові зберігається його низький рівень. І прийнята добавка не дозволить одразу вирівняти його баланс, що загрожує появою безсоння. До того ж вітамін D розчиняється в жирах, тому його краще пити під час сніданку. Це дозволить прискорити його вироблення у крові. Нарешті, лише постійне приймання вітамінів дозволить зберегти здоров’я та міцний імунітет.

Читайте також: Вітамін D: який рівень вітаміну в крові сприяє зниженню ризику серцево-судинних захворювань, а який взагалі на них не впливає

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама