Комбінація преднізолон-ітраконазол може знизити загострення при гострій стадії алергічного бронхолегеневого аспергільозу, що ускладнює астму

Дата створення: 14 Вересня 2021
Дата оновлення: 19 Лютого 2023
Комбінація преднізолон-ітраконазол може знизити загострення при гострій стадії алергічного бронхолегеневого аспергільозу, що ускладнює астму

Такі висновки були зроблені в ході дослідження під назвою: «Рандомізоване дослідження преднізолону в порівнянні з преднізолоном та ітраконазолом при гострій стадії алергічного бронхолегеневого аспергільозу, що ускладнює астму».

Автори дослідження хотіли з’ясувати, чи може бути комбінація глюкокортикоїду і противогрибкового триазола ефективніше за застосування одного лише глюкокортикоїду в досягненні мети – зменшити загострення у пацієнтів з алергічним бронхолегеневої аспергільоз (АБЛА). А також вченим важливо було порівняти ефективність та безпеку комбінації преднізолон-ітраконазол з монотерапією преднізолоном при АБЛА.

Автори дослідження виявили, що частота загострень протягом року склала 33% і 20,6% в групах преднізолону і преднізолон-ітраконазолу, відповідно. У жодного з учасників не розвинулося глюкокортикоїд-залежне АБЛА. Всі пацієнти відчули комбіновану відповідь через 6 тижнів разом зі зниженням загально сироваткового IgE (середнє зниження 47,6% проти 45,5%). Середній час до першого загострення АБЛА (417 днів) не відрізнялося між групами. Жодному з учасників не була потрібна модифікація терапії.

За підсумками дослідження вчені виявили більш виражену тенденцію до зниження загострень АБЛА через 1 рік при прийомі комбінації преднізолон-ітраконазол, ніж при монотерапії преднізолоном. Для визначення найкращої стратегії лікування гострої стадії АБЛА, на думку авторів роботи, потрібно триетапне дослідження, що порівнює монотерапію з ітраконазолом і преднізолоном з їх комбінацією.

Більш детально з результатами дослідження можна ознайомитися за посиланням

Як писала «МП» раніше, дослідники з’ясували природу походження імунних клітин, які ушкоджують легені пацієнтів з Covid-19.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама