Кондиціонер: шкодить чи допомагає

Дата створення: 13 Червня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Кондиціонер: шкодить чи допомагає

Розвінчуємо популярні міфи про кондиціювання повітря

МІФ № 1. Кондиціонер шкодить здоров’ю

Неправильно. Дослідження показують, що використання кондиціонерів сприятливо впливає на здоров’я в багатьох випадках. Так, вчені довели, що люди, які перебували за межами кондиціонованих кімнат, частіше зазнавали теплових ударів, серцево-судинних та неврологічних захворювань, ніж люди, які захищали себе в кімнатах з кондиціонером. Інші дослідження показують, що використання кондиціонерів у лікарняних палатах значно знижує ризик смерті (на 40%) та інших ускладнень через теплові хвилі.

  • Обмеження використання кондиціонерів пов’язане з більш частими захворюваннями шлунково-кишковими трактів, сечовивідних шляхів, шкіри та порушеннями сну.

МІФ №2. Кондиціонер викликає застуду

Неправильно. Холодне повітря, яке виходить із нього, не є причиною інфекції та запалення. Простудні захворювання викликають віруси, які турбують нас цілий рік, у тому числі й улітку.

Проте, кондиціювання повітря сприяє інфекціям верхніх дихальних шляхів. Також вплинути на здоров’я можуть перепади температур. Якщо ця амплітуда справді велика, наприклад 10°С, то кровоносні судини скорочуються швидко, менше крові разом з імунними тілами доходить до носа і деякий час знижується місцевий імунітет.

МІФ № 3. Кондиціонер викликає алергію

Неправильно. Алергія — це захворювання, спричинене аномальною реакцією імунної системи на специфічні молекули. І перебування у кондиціонованій кімнаті може лише полегшити її симптоми.

З іншого боку, правильно очищений кондиціонер, який є джерелом, наприклад, грибків або кліщів, погіршить симптоми людей з алергією на них. Також велика різниця температур, якій буде піддаватися алергік, може спричинити подразнення слизової оболонки дихальних шляхів та погіршення таких симптомів, як нежить, кашель або утруднене дихання. Так що багато залежить від правильного використання.

МІФ №4. Кондиціонер захищає від зневоднення

Неправильно. Дослідження показують, що показники вологості у приміщеннях з кондиціонером значно нижчі, ніж у приміщеннях без нього. Ми можемо відчувати спрагу, швидше втомлюємося, а горло пересихає. Це — сигнали про те, що потрібно пити більше рідини.

Читайте також: Алергія і гіперчутливість – це одне й те саме, чи ні

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама