Коронавірус може передаватися через банкноти: дослідження

Дата створення: 10 Грудня 2021
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Коронавірус може передаватися через банкноти: дослідження

Чи може готівка на відміну від інших предметів, що обробляються, стати джерелом зараження коронавірусу SARS-CoV-2?

Гроші – зло?

Як відомо, зараження інфекціями відбувається повітряно-краплинним шляхом. У хворого при кашлі утворюється шлейф дихальних крапель, які містять небезпечні віруси.

Потрапляючи на предмет, вони можуть жити на ньому до кількох діб. І варто здоровій людині доторкнутися до такої речі, а потім пальцями – до обличчя чи очей, як у його організм потрапить небезпечна доза. Ось чому лікарі радять, якнайчастіше мити руки й дотримуватися всіх заходів гігієни.

Але як бути з грошовими купюрами, які обробці не підлягають, а мати з ними справу часто доводиться? Чи можуть вони стати джерелом коронавірусу SARS-CoV-2? Відповісти на це питання спробували фахівці центрів США з контролю та профілактики захворювань (CDC).

Ризик малоймовірний

За основу ризику інфікування вчені CDC взяли найгірший сценарій, при якому хвора людина, кашляючи на банкноту, передає її здоровому. Вони розглядали варіанти передачі, коли на купюрі краплі були ще вологими, і вже після того, як вони висохли.

Дослідження довели, що кількість вірусної рибонуклеїнової кислоти (РНК), що потрапили на банкноту, була в 400 разів меншою, ніж при одному кашлі. А кількість вологих крапель, що перейшли на кінчики пальців, зменшилася майже вп’ятеро. Для сухих крапель вона склала всього менше – у 20 і 400 разів відповідно.

Ці дані дозволили медикам встановити, що передача коронавірусу через готівку мізерна. І якщо касири ще можуть таким чином заразитися, то всім іншим небезпека не загрожує.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама