Кожна друга жінка скаржиться на цей побічний ефект після вакцини від COVID-19

Кожна друга жінка скаржиться на цей побічний ефект після вакцини від COVID-19

Проте вчені не радять відмовлятися від вакцинування бустерними дозами

Лікарі ігнорували побоювання пацієнтів

Дослідники вивчили, як вакцини впливають організм жінки, зокрема, на менструацію. Виявляється, більшість опитаних жінок, які приймали вакцину від COVID-19, скаржилися на кровотечі.

Фахівці проаналізували дані з 35 000 звітів, у яких розглядалися менструальні симптоми як у жінок у пременопаузі, так і постменопаузі. Жінки віком 45–55 років були виключені з дослідження, щоб не виникло плутанини з виникненням менструальних змін під час вакцинації з тими, що відбуваються під час менопаузи.

Будь-які симптоми, про які повідомляли жінки, мали виникнути протягом двох тижнів після приймання вакцини від COVID-19. Виявляється, багато хто з них зазнав несподіваної кровотечі після прийняття вакцини.

— Після вакцинації проти COVID-19 на початку 2021 року у багатьох жінок несподівано відкрилися кровотечі, — кажуть вчені, повідомляє портал Poradnik Zdrowie.

Спочатку ніхто не очікував такого побічного ефекту. За словами професора антропології в Університеті Іллінойса Урбана-Шампейн та співавтора дослідження Кетрін Кленсі, «лікарі, почувши ранні повідомлення про менструальні зміни після вакцинації, часто ігнорували побоювання пацієнтів».

Як виявилось, до 42,1% опитаних жінок повідомили про збільшення менструальних кровотеч. Більшість помітили цей симптом протягом перших семи днів, тоді як деякі з них помітили лише між 8–14 днями після вакцинації. 14,3% помітили лише незначні зміни, а 43,6% жінок не зазнавали жодного менструального дискомфорту після вакцинації.

Не лише COVID-19

Вакцинація проти COVID-19 не єдина вакцина, яка може вплинути на менструальний цикл.

— Інші вакцини, включаючи тиф, гепатит В та ВПЛ, іноді пов’язані зі змінами менструального циклу, — сказав Кетрін Кленсі.

Будь-які симптоми та побічні ефекти можуть бути пов’язані з підвищенням запальної активності з боку імунної системи. Дослідники кажуть, що будь-який вплив вакцин на гормони дуже малоймовірний.

Однак побічні ефекти після вакцинації від COVID не повинні перешкоджати прийняття доз вакцини.

— Вакцинація є одним із найкращих способів запобігти важкій течії COVID-19, яка може призвести не лише до зміни менструації, а й до госпіталізації, — наголосила професор.

Читайте також: Побічні ефекти вакцини Pfizer у дітей віком 12-15 років: дослідження

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама