Кожне третє захворювання кишківника супроводжується подразненнями шкіри

Кожне третє захворювання кишківника супроводжується подразненнями шкіри

У пацієнтів із захворюваннями органів травлення можуть виявлятися зміни у вигляді хворобливих, червоних пухлин або виразкових пустул, папул та везикул. Часто це перша ознака захворювання кишківника.

Механізм взаємозв’язку між захворюваннями травної системи та ураженнями шкіри, що сигналізую про нього,  досі невідомий. Однак 34% змін на шкірі тісно пов’язані з кишковими захворюваннями. Тому виразки, що раптово з’явилися на шкірі, пустули, бородавки повинні спонукати відвідати лікаря. Вони можуть свідчити про серйозні захворювання, такі як діабет ІІ типу, запалення підшлункової залози та печінки та навіть рак.

Запалення кишківника може спричинити псоріаз

Запальний кишківник є загальним терміном для опису двох захворювань: хвороби Крона та виразкового коліту. Запалення є причиною численних, поступальних ушкоджень стінок шлунково-кишкового тракту, викликаючи біль, діарею, порушення всмоктування поживних речовин. Ця група кишкових захворювань супроводжується багатьма шкірними патологіями.

Найбільш поширені шкірні патології

  • Вузловата еритема;
  • гангренозна піодермія;
  • синдром Світу;
  • афтозний стоматит.

Також варто згадати псоріаз, який є коморбідним захворюванням із запальним захворюванням кишківника. 10% пацієнтів, які страждають на ВЗК, також борються з симптомами псоріазу.

Симптоми псоріазу

  • Червоно-бурі плями, вкриті біло-сірими лусочками;
  • печіння та свербіж шкіри;
  • розтріскування шкіри та її кровоточивість.

Шлунково-кишкові інфекції проявляються кропив’янкою

У ході паразитарних інфекцій, таких як лямблії, гострики, аскариди, багато поразок шкіри можуть з’явитися у вигляді бульбашок кропив’янки. Однак бактеріальні інфекції, викликані бактеріальними штамами, такими як сальмонела або шигела, можуть супроводжуватися вузлуватою еритемою. Бактерії Helicobacter pylori є відповідальними за розвиток виразки шлунка. Її розвиток у деяких інфікованих людей проявляється у вигляді розацеа, яка починається з почервоніння обличчя. Після її лікування з’являються папульозні та гнійничкові висипання в середній частині обличчя, на носі, щоках та лобі.

На рак шлунково-кишкового тракту вказують бородавки

Пухлини шлунково-кишкового тракту можуть виявлятися на шкірі. Як правило, на них вказує темний кератоз або бородавчаста, симетрична гіпертрофія шкіри, що супроводжується свербінням. Найчастіше зміни відбуваються у вигинах та складках шкіри, іноді також на повіках та губах і навіть на слизовій оболонці порожнини рота. Ці зміни є типовими для аденоми шлунка.

Численні сверблячі себорейні бородавки можуть бути симптомом раку, наприклад аденокарциноми шлунково-кишкового тракту. Ураження шкіри можуть виникати при неракових захворюваннях травної системи, наприклад при хронічному панкреатиті.

Зміни шкіри, характерні для гастроентерологічних захворювань легко розпізнаються. Це дозволяє вчасно розпочати лікування та подолати хворобу.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама