Крім правильного харчування і фізичних вправ, в боротьбі з ожирінням і гіпертонією, можуть допомогти ліки та оперативні втручання

Дата створення: 24 Вересня 2021
Дата оновлення: 09 Квітня 2023
Крім правильного харчування і фізичних вправ, в боротьбі з ожирінням і гіпертонією, можуть допомогти ліки та оперативні втручання

У нових рекомендаціях Американської кардіологічної асоціації (AHA) підкреслюється важливість правильного харчування, фізичних вправ, а також приділяється підвищена увага медикаментозному способу (прийом лікарських засобів) боротьби із зайвою вагою і можливості оперативного втручання.

Проблематика

Щоб боротися зі зростаючою епідемією ожиріння, Американська кардіологічна асоціація (AHA) випустила нові рекомендації, в яких викладаються стратегії зниження ваги для профілактики і лікування гіпертонії, викликаної ожирінням.

Як зазначає Practicalcardiology, більше 100 мільйонів жителів США страждають на артеріальну гіпертензію і в даному науковому документі підкреслюється необхідність ефективних довгострокових рішень щодо зниження ваги для підтримки зниження артеріальної гіпертензії, а також міститься заклик розглянути інші можливості, крім зміни способу життя, для зниження ваги, наприклад, ліки і метаболічну хірургію.

«Зниження ваги, досягнуте за рахунок зміни дієти і збільшення фізичної активності, є наріжним каменем лікування високого кров’яного тиску, пов’язаного з надмірною вагою. Однак такий спосіб життя часто не зберігається в довгостроковій перспективі. Зниження артеріального тиску не підтримує з плином часу», – сказав голова групи Майкл Холл, доктор медицини, магістр медицини, FAHA, заступник директора відділу серцево-судинних захворювань в Медичному центрі Університету Міссісіпі. «Нові наукові рекомендації передбачають, що медичні і хірургічні стратегії можуть допомогти в довгостроковому поліпшенні проблем з вагою та артеріальним тиском, на додаток до здорової дієти і фізичної активності».

Рекомендації

Виділяючи позицію AHA з їх заяви від червня 2021 р., нові рекомендації, які було підготовлено від імені Ради AHA по гіпертонії, Ради по артеріосклерозу, тромбозів і судинної біології, Ради по способу життя і серцево-судинному здоров’ю і Ради по інсульту, підкреслють важливість дієти і фізичної активності в якості терапії першої лінії для зниження ваги і контролю гіпертонії. Дослідники поспішили вказати, що ці зміни можуть бути важкими для підтримки в довгостроковій перспективі і можуть призвести до рецидиву і збільшення артеріальної гіпертензії.

«Немає ніяких сумнівів в тому, що вживання здорової їжі благотворно впливає як на вагу, так і на кров’яний тиск», – пояснив Майкл Холл. «Численні дієти для схуднення часто бувають успішними в короткостроковій перспективі, проте – постійне і тривале вживання здорової їжі та підтримання втрати ваги – непросте завдання».

Медикаментозне лікування

У рекомендаціях міститься заклик до активнішого розгляду фармакологічних методів лікування ожиріння і гіпертонії, якщо зміни способу життя виявилися безуспішними для зниження ваги і контролю артеріального тиску. На додаток до схваленим FDA методам лікування для довгострокової втрати ваги, автори виділяють останні відкриття, пов’язані з потенціалом зниження маси тіла і артеріального тиску. Зокрема, автори заяви виділили такі препарати, як ліраглутид і семаглутід 2,4 мг один раз на тиждень, які ще не були схвалені на момент написання.

Оперативне лікування (операції)

«Ми часто не розглядаємо прийом ліків або метаболічну операцію до тих пір, поки не відбудеться пошкодження органу-мішені, наприклад, серцева травма або інсульт. Однак ми можемо запобігти цим ускладнення. У поєднанні зі зміною способу життя ліки від ожиріння і хірургічні процедури можуть бути ефективними довгостроковими рішеннями для зниження ваги і контролю артеріального тиску у окремих осіб з надмірною вагою або ожирінням», – додав Майкл Холл.

Незважаючи на те, що вони вважаються більш новим підходом до пом’якшення наслідків ожиріння, автори відзначають, що популярність і безпека цих процедур виросли в останні роки. Згідно із заявою, в 2016 р. було виконано більш 215 000 метаболічних процедур, з яких найпопулярнішою з них була рукавна гастректомія, а потім шлунковий анастомоз.

Дослідники вказують, що дані спостережень дозволяють припустити, що баріатричні процедури можуть сприяти вирішенню проблеми гіпертонії. Крім того, автори підкреслюють внесок дослідження GATEWAY, оскільки це єдине контрольоване дослідження, в якому брали участь метаболічні операції з артеріальним тиском.

З більш детальною інформацією можна ознайомитися за посиланням.

«МП» нещодавно також писала, що дієта з додаванням волоських горіхів може допомогти знизити ризик серцево-судинних захворювань.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама