КТ грудної клітини визначає ймовірність COVID-19 у 30% пацієнтів з негативним або невизначеним вихідним результатом ПЛР

КТ грудної клітини визначає ймовірність COVID-19 у 30% пацієнтів з негативним або невизначеним вихідним результатом ПЛР

Такі висновки були зроблені за підсумками дослідження під назвою «Додаткові переваги комп’ютерної томографії грудної клітини при підозрі на COVID-19».

Проблематика

З моменту спалаху пандемії коронавірусу 2019 г. (COVID-19) клініцисти намагалися знайти оптимальний підхід до діагностики пацієнтів з підозрою на захворювання. Тестування респіраторних зразків в режимі реального часу за допомогою зворотної транскриптази-полімеразної ланцюгової реакції (ЗТ-ПЛР) зазвичай вважається еталонним стандартом для виявлення інфекції, викликаної коронавірусом 2 (SARS-CoV-2) тяжкого гострого респіраторного синдрому. Однак результати ПЛР стають доступними через кілька годин, і, не дивлячись на високу специфічність, чутливість помірна. Це може привести до відкладеного і неоптимального прийняття клінічних рішень.

Основні переваги КТ полягають в тому, що вона дає негайні результати і дозволяє виявити альтернативні діагнози респіраторних симптомів. КТ може показати ознаки, підозрілі або типові для COVID-19, у пацієнтів з негативним результатом ОТ-ПЦР, гарантуючи, що пацієнт залишиться ізольованим. З іншого боку, негативний результат КТ в поєднанні з негативним результатом ОТ-ПЦР може виключити COVID-19 з високим ступенем впевненості, і в цьому випадку можна розглянути питання про деізоляціі пацієнта і почати додаткове діагностичне обстеження. У цьому дослідженні автори оцінили додаткову цінність КТ грудної клітини в порівнянні з тільки тестуванням ОТ-ПЦР.

Дослідження

Учасниками дослідження стали пацієнти з підозрою на COVID-19, що надійшли у відділення невідкладної допомоги нашій університетській лікарні (Академічний медичний центр, медичних центрів Амстердамського університету, Нідерланди) з 16 березня по 16 квітня 2020 р. Пацієнти з підозрою на COVID-19 були з: лихоманкою, кашлем або задишкою або іншими ознаками, що вказують на COVID-19, наприклад, шлунково-кишковими симптомами.

Пацієнти були включені в дослідження, якщо вони були 18 років і старше, потребували госпіталізації та пройшли КТ грудної клітки і ОТ-ПЦР для виявлення інфекції SARS-CoV-2 під час вступу. Автори виключили пацієнтів, у яких вже був позитивний результат ОТ-ПЦР.

У всіх пацієнтів була отримана КТ грудної клітини без посилення з низькою дозою. Мазки з носа і горла і, якщо можливо, зразки мокротиння були взяті для тестування за допомогою ЗТ-ПЛР на інфекцію SARS-CoV-2.

Результати

В умовах відділення невідкладної допомоги з високою поширеністю автори виявили, що КТ грудної клітини показала високу ймовірність COVID-19 (CO-RADS 4-5) у 29,9% пацієнтів з негативним або невизначеним вихідним результатом ОТ-ПЦР. Оскільки у більшості цих пацієнтів (81,6%) був підтверджений або «дуже ймовірний» діагноз COVID-19 після повторного тестування за допомогою ЗТ-ПЛР або клінічного спостереження, автори вважають, що КТ допомагає у виявленні пацієнтів, яких слід госпіталізувати. Грунтуючись на цих висновках, автори рекомендують використовувати КТ грудної клітини в комбінації.

«МП» писала, що ВООЗ створює нову групу для з’ясування походження коронавірусу.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама