Легендарний Пеле помер після довгої боротьби з раком товстої кишки

Дата створення: 30 Грудня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Легендарний Пеле помер після довгої боротьби з раком товстої кишки

У віці 82-х років помер легендарний бразильський футболіст Пеле. Причиною смерті стала поліорганна недостатність внаслідок раку кишківника. Вона може розвиватися безсимптомно протягом багатьох років і виявляється, коли вже надто пізно

Як повідомляє газета Folha de S. Paulo, Пеле (справжнє ім’я Едісон Арантес ду Насіменту) помер у четвер, 29 грудня 2022 року о 15:27 за місцевим часом у лікарні у Сан-Паулу, де перебував з кінця листопада.

Причиною госпіталізації стала респіраторна інфекція, проблеми з диханням та набряки. Обстеження показали, що футболіст також страждал на серцеву недостатність. За кілька днів відбулося загострення раку. Лікарі вирішили припинити хімієтерапію та направили легенду футболу до паліативного відділення.

Рак метастазував у легені та печінку

Пеле боровся із проблемами зі здоров’ям протягом багатьох років. У 70-х роках у нього було видалено одну нирку. Він переніс операцію на шийці стегна, через що не міг ходити та пересувався в інвалідному візку. У минулому серпні у нього був діагностований рак товстої кишки.

У вересні 2021 року Пеле зробили операцію — видалили фрагмент кишківника. Після цього призначили хімієтерапію. Однак лікування не принесло очікуваних результатів — рак метастазував у легені та печінку.

Футболіст час від часу запевняв своїх шанувальників у соціальних мережах, що почувається добре. Кілька днів тому його стан стрімко погіршився. Сьогодні, повідомляючи про смерть батька в Instagram, його дочка Келі Насіменто написала: «Ми любимо тебе нескінченно, спочивай зі світом».

Підступна пухлина

Рак товстої кишки зазвичай діагностують у чоловіків віком понад 60 років. На початковій стадії він може не давати симптомів — вони зазвичай з’являються лише тоді, коли рак уже запущено.

Симптоми раку товстої кишки:

  • сильний біль у животі;
  • пронос та запор;
  • кров у стільці;
  • втрата ваги;
  • слабкість.

Для профілактики цієї небезпечної злоякісної пухлини лікарі рекомендують людям старше 50 років робити колоноскопію. Особливо така процедура необхідна тим, чиї найближчі родичі перехворіли на цей вид раку.

Читайте також: Гастроентеролог розповів, як захистити кишечник від шкідливого впливу алкоголю

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама