Легка зарядка допоможе уникнути старечого недоумства: вчені

Легка зарядка допоможе уникнути старечого недоумства: вчені

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), на деменцію страждають понад 55 млн жителів у світі. Очікується, що до 2030 року їх кількість зросте до 78 млн, а до 2050-го — до 139 млн осіб. При цьому ліки проти старечого недоумства немає. Як можна зменшити ризик появи?

Як залишитися в здоровому глузді та міцній пам’яті

Деменція зазвичай вражає людей старше 65 років і найчастіше проявляється хворобою Альцгеймера, коли виникають проблеми з мисленням і пам’яттю. На ранніх стадіях деменції людина може втратити рахунок у часі або не згадати знайомого, на пізньому — не орієнтуватися в навколишньому світі. Ліків проти цього немає. Тому лікарі у всьому світі намагаються знайти ті механізми, які дозволяють уникнути таких проявів.

У новому дослідженні, опублікованому у журналі Jama, вчені спробували виявити зв’язок між виконанням простих фізичних вправ та зниженням ризику розвитку деменції.

На основі бази даних Корейської національної служби медичного страхування фахівці протягом 2009–2013 років досліджували стан здоров’я 62286 респондентів. Середній вік учасників, з яких 60,4% були жінки, становив 73,2 року.

Допоможе активний спосіб життя

Протягом першого періоду експерименту, який тривав 42 місяці, у 6% учасників розвинулося недоумство. Добровольців розділили на чотири групи залежно від їхнього способу життя: неактивні, недостатньо активні, активні та дуже активні.

Як виявилося, за час проведення дослідження у високоактивних учасників ризик знизився на розвиток деменції знизився на 28%, в активних учасників — на 20%, у неактивних — на 10%. При цьому ні вік, ні супутні захворювання не мали значення.

— Легка фізична активність на відміну від повної сидячої поведінки може призвести до зниження ризику деменції, — наголосив професор медичного коледжу Університету Йонсе (Корея) Бойунг Джунг.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама