Лікар Комаровський розповів, як за допомогою води ефективно вилікувати кашель

Лікар Комаровський розповів, як за допомогою води ефективно вилікувати кашель

— Тривалий кашель може з’явитися після будь-якої гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ), у тому числі після коронавірусної. Адже у процесі хвороби уражаються слизові оболонки бронхів, — пояснив професор Євген Комаровський в ефірі програми «Ранок з Україною».

Поступово слизова оболонка відновлюється, кровообіг у ній активізується і починає вироблятися слиз, якого організм позбавляється з допомогою кашлю. Як довго він триватиме, невідомо. Все залежить від низки факторів.

— Перша група факторів пов’язана з особливостями організму: чутливість легень, тяжкість перенесеної хвороби. І на них вплинути не можна. Але яким буде кашель, залежить від другої групи факторів, які визначають спосіб життя і параметри навколишнього середовища. І ось їх можна змінити, — сказав Євген Олегович.

Першою з умов є наявність рідини в організмі.

— Є таке поняття — «реологія крові», тобто її плинність і в’язкість. Мокрота, що виділяється в легенях, теж має свою реологію: вона може бути рідкою чи в’язкою, — розповів кандидат медичних наук.

Якщо людина п’є достатньо води, то її мокротиння буде рідким, і відкашлятися йому буде легко. А якщо навпаки, організм відчуває дефіцит води, то і кашель буде сухий, болісний та неефективний. Тому так важливо пити достатньо води.

— Ще одна з важливих умов — це вологість повітря. Воно часто буває сухим: взимку — через опалювальний сезон, влітку через спеку. А сухе повітря провокує і сухий кашель. Бажаєте, щоб воно було м’яким, тоді досягайте вологості повітря від 40% до 60%, — підкреслив телеведучий.

Зробити це неважко. Допоможуть вологе прибирання та провітрювання приміщення.

— І, нарешті, зверніть увагу на спосіб життя. Не сидіть на дивані перед телевізором. Вирушайте на прогулянку, і ви побачите, наскільки відразу стане легше в плані кашлю, що турбує вас, — порадив Євген Комаровський.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама