Лікар назвав можливі причини кровотечі після сексу

Лікар назвав можливі причини кровотечі після сексу

Кровотеча після статевого акту торкається близько 8–10% жінок фертильного віку. Іноді вона може з’явитися в результаті механічних саден або сухості піхви. Але іноді це — симптом захворювань, у тому числі й таких серйозних, як рак матки

— Жінки рідко говорять про таку проблему у гінекологічному кабінеті. Тим часом, потрібно повідомляти свого лікаря про будь-яку кровотечу, яка відбувається поза датою менструації, — каже акушер-гінеколог, доктор медичних наук Катажина Скужевська, пише портал Hello Zdrowie.

І пояснює, чому слід бути уважною, якщо на білизні чи простирадлі з’явилися краплі крові.

Стрес

Якщо під час статевого акту жінка напружена, це може викликати мікротравми піхви, що супроводжується кров’янистими виділеннями. Але може бути й інша причина їхньої появи.

— На початку пандемії COVID-19 до мене зверталося багато пацієнток з аномальними кровотечами. І причиною їх був стрес, який вплинув на ендокринну систему, — пояснює доктор Катажина Скужевська.

Атрофічні зміни епітелію

Якщо ви знаходитесь в менопаузі або після, то кровотеча після статевого акту може бути пов’язана з атрофією, тобто зміною епітелію піхви.

— Ці фізіологічні зміни в період старіння можуть спричинити контактну кровотечу. Джерелом проблеми є зниження рівня естрогену. В результаті епітелій стає тонким, тендітним, делікатним і схильним до травм, — каже гінеколог.

Поліпи

Поліп шийки матки — це ураження, яке зазвичай походить з епітелію диска або цервікального каналу і зазвичай є доброякісною зміною. Великі поліпи викликають кровотечу після статевого акту.

— Є й інший вид поліпів, який також може спричинити контактну кровотечу. Це — поліпи ендометрію, що ростуть усередині матки. Їх завжди слід досліджувати. Кров’янисті виділення у такій ситуації пов’язані з неоднорідним зростанням ендометрію та з тим, що після статевого акту внаслідок скоротливості матки з нього може вийти кров, — пояснює експерт.

Рак

Контактна кровотеча є класичним симптомом раку шийки матки на ранній стадії. Зазвичай він розвивається безсимптомно. Тому так важливо при появі кровотечі поза циклом одразу звернутися до лікаря.

Також кровотеча після статевого акту як симптом виникає при раку піхви та раку ендометрії.

Читайте також: Гінекологи назвали 6 незвичайних симптомів, що виникають при менопаузі

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківРаспространё...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як заздалегідь діагностувати інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама