Лікар пояснив, чи можна по носу розпізнати алкоголіка

Лікар пояснив, чи можна по носу розпізнати алкоголіка

«Квіти джина» — так казав про свої зміни обличчя англійський комік ХХ століття Сід Філд. У горбистості носа є професійна назва — ринофіма. Але чи пов’язаний його прояв зі зловживанням спиртним?

За збільшення маси носа відповідає розацеа — хронічне запальне захворювання шкіри, яке проявляється почервонінням обличчя. Тяжкі, великі гіпертрофічні зміни позначаються як «ринофіма». Причини її виникнення досі невідомі. Частково у цьому винні гени. Розацеа також може розвинутись внаслідок дерматологічних захворювань, а також при дуже світлій шкірі.

— Патологія в кровоносних судинах може впливати на роботу сальних залоз, що проявляється на шкірі, — каже дерматолог, доктор естетичної медицини  Лукаш Прейбіш.

Відомо, що алкоголь зневоднює організм, стоншуючи шкіру і роблячи кровоносні судини помітнішими. Чи може воно спричинити розацеа?

— Ні, вживання алкоголю може посилити як розацеа, так і ринофіму, що змушує багатьох припустити, що між ними існує зв’язок. Однак воно не пов’язане із такими змінами шкіри, — продовжує експерт, передає Radio ZET.

Лікування розацеа полягає у фармакологічній обробці уражень шкіри та хірургічному закритті сальних залоз струмом низької частоти. Важливо пам’ятати, що чим раніше розпочнеться лікування, тим успішніше воно буде.

Читайте також: Дерматологи пояснили, які продукти зменшують прояв акне

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама