

Гіпотиреоз виникає внаслідок дефіциту гормонів щитоподібної залози, що уповільнює обмінні процеси всіх органів та систем
Чим небезпечний дефіцит гормонів
Щитоподібна залоза виділяє два гормони: трийодтиронін (Т3) та тироксин (Т4), які відповідають за роботу залози, а також контролюють основні обмінні процеси. Нестача цих гормонів викликає гіпотиреоз.
Симптоми гіпотиреозу:
Лікування гіпотиреозу передбачає введення синтетичних гормонів щитоподібної залози та триває все життя.
Харчуйтесь збалансовано
Вважається, що при гіпотиреозі слід уникати певних продуктів.
— Пацієнт має подбати про багате, збалансоване харчування, яке б забезпечило організм необхідною кількістю йоду. Головне харчуватися рівномірно. Але їжа не впливає на функцію щитоподібної залози, — пояснює ендокринолог Північно-Західного університету в Чикаго (США) Айла Бакар.
Також лікар розвіяла міф про те, що при гіпотиреозі заборонено вживати хрестоцвіті овочі, такі як цвітна капуста, редис, броколі. Навпаки, їх варто їсти, але у помірних кількостях.
На думку експерта, для таких хворих підійде добре збалансоване харчування, яке містить багато фруктів, овочів, білків, що насичують, корисних жирів і помірну кількість корисних вуглеводів. Білок повинен надходити з таких джерел, як риба чи боби. Також корисні рослинні олії, у тому числі оливкова.
— Жодна спеціальна їжа не змусить зникнути захворювання щитоподібної залози, а також не викличе її захворювань, — наголошує доктор Бакар, цитує портал Gazeta.pl.
Читайте також: Гіпотиреоз: кава не завада рідким лікам