Лікар пояснив, чи варто зараз робити щеплення від грипу

Дата створення: 03 Січня 2023
Дата оновлення: 12 Квітня 2023
Лікар пояснив, чи варто зараз робити щеплення від грипу

Сезон грипу у самому розпалі. Однак це не привід відмовитись від вакцинації

— Зростання захворювань верхніх та нижніх дихальних шляхів, яке спостерігається зараз, у дорослих найчастіше спричинене вірусами грипу та парагрипу, — каже мікробіолог лікарні у Щецині (Польщі), доктор Джоанна Юрса-Кулеша.

Переважають інфекції вірусу грипу А. Він легко передається повітряно-краплинним шляхом та відрізняється високою контагіозністю.

— В ідеалі ми маємо застосовувати ті ж правила, які використовували під час пандемії COVID-19: залишатися вдома протягом симптоматичного періоду, а при виході надвір одягати медичну маску, — каже фахівець, цитує портал Poradnik Zdrowie.

За словами Джоанни Юрси-Кулеша, часто грип супроводжується бактеріальними інфекціями. У дітей це проявляється інфекціями легень та середнього вуха. У дорослих може бути синусит та пневмонія, викликана бактеріями пневмококів, а також інфекціями золотистого стафілокока. Ускладнення після грипу призводять до госпіталізації дітей та дорослих.

— Необхідно, щоб діти та люди похилого віку були вакциновані проти грипу. Ще є час зробити щеплення і не побоюватися нової хвилі епідемії хвороби, яка, безперечно, буде, — наголошує експерт.

Як пояснила лікар, для вироблення антитіл після щеплення від грипу потрібно 10–14 днів, а завдяки вакцинації можна уникнути самої інфекції або тяжкого перебігу хвороби.

Читайте також: Вчені оцінили ефективність домашніх засобів проти грипу

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама