Лікар пояснив, чим загрожує для організму різка відмова від кави

Дата створення: 03 Січня 2023
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
Лікар пояснив, чим загрожує для організму різка відмова від кави

Неотримання звичної дози кофеїну може спричинити головний біль

Нейробіолог із Кембридзького університету (США), професор Барбара Саакян дослідила вплив кави на мозок. І дійшла висновку, що кофеїн звужує кровоносні судини мозку. Пропуск звичної ранкової кави призводить до того, що кровоносні судини розслаблюються, що збільшує приплив крові до мозку. Це може викликати головний біль.

— Зазвичай симптоми починаються через 12–24 години після припинення споживання кофеїну. І досягають піка протягом одного-двох днів, але можуть тривати й набагато довше, — каже професор Барбара Саакян, цитує Mail Online.

Крім цього, можуть виникнути й інші побічні ефекти.

Сонливість

Кофеїн структурно нагадує хімічну речовину, яка природно присутня в нашому мозку і відповідає за сонливість, аденозин. Кофеїн, впливаючи на аденозинові рецептори, змушує почуватися бадьорим. Якщо організм його не отримує, то з’являється втома.

Депресію

Кава є своєрідним стимулятором, який підвищує рівень у крові так званих гормонів щастя, дофаміну і норадреналіну. Дофамін впливає на настрій та почуття, а норадреналін збільшує частоту серцевих скорочень, частоту дихання та рівень глюкози у крові.

У разі відмови від кави ці хімічні сигнали надсилатимуться повільніше, що призведе до зниження рівня енергії та погіршення настрою.

Мозковий туман

Американське дослідження, опубліковане в журналі Consciousness and Cognition («Свідомість та пізнання»), показало, що кофеїн допомагає сконцентруватися на розв’язанні проблем.

Це пов’язано з тим, що кофеїн впливає на хімічні речовини у мозку, включаючи глутамат, який життєво важливий для навчання і пам’яті. Якщо кофеїн перестане надходити, гормони почнуть перебудовуватися, а хімічні речовини, які допомагають зосередитись, почнуть вироблятися повільніше. Це й викличе мозковий туман.

Читайте також: Кава знижує ризик деменції у жінок похилого віку: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама