Лікар пояснив, чому не можна запивати пігулки кавою

Дата створення: 20 Січня 2023
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Лікар пояснив, чому не можна запивати пігулки кавою

Кава може заважати всмоктуванню ліків

Ви прокидаєтеся вранці та п’єте каву? Це не найкраща ідея. Вживання кави натще може викликати проблеми зі здоров’ям, особливо у тих людей, які постійно приймають препарати. Ефективність їх під впливом цього міцного напою може зменшитись у кілька разів.

— Кава, особливо кава з молоком, перешкоджає всмоктуванню ліків, які слід приймати на голодний шлунок. Не підійде і чай: він діє аналогічно. Тому запивати таблетки потрібно лише чистою водою, — пояснює лікар-нефролог Кароліна Кендзьєрська-Капуза, передає Radio ZET.

І називає основні види препаратів, які не терплять сусідства з кавою.

Гормони щитоподібної залози необхідно приймати натще, за 30 хвилин до сніданку, а у разі бажаної кави з молоком — за дві-три години. Молоко містить кальцій, який перешкоджає всмоктуванню цих препаратів. Рослинне молоко (соєве, вівсяне, мигдальне або рисове) має ту ж властивість, тому не є альтернативною заміною.

Противиразкові препарати. Тим, хто приймає їх, краще відмовитись від кави. Вона виділяє соляну кислоту, що погіршує стан шлунка.

Препарати із залізом приймають при анемії. Однак кава може перешкоджати засвоєнню заліза, тому від неї краще утриматися на період лікування.

Препарати з такими мінералами, як магній, калій та кальцій, лікарі не рекомендують пити разом із кавою. І нагадують, що кофемани часто мають дефіцит цих мінералів.

Анальгетики та жарознижувальні. Кофеїн, що міститься в каві, посилює дію деяких інгредієнтів, наприклад, ацетилсаліцилової кислоти. Тому його часто додають до багатокомпонентних препаратів, які використовуються при лікуванні вірусних інфекцій. У поєднанні з цими речовинами він працює набагато сильніше. Однак вживання їх з кавою може викликати такі побічні ефекти, як прискорене серцебиття, нервозність, безсоння, дратівливість та головний біль.

Антидепресанти. Кава може послабити їхню дію, тому її краще пити через 2 години після їх приймання.

Препарати для лікування бронхіальної астми містять теофілін та його похідні. Кофеїн пригнічує метаболізм цих речовин у печінці, що може призвести до надто їх високої концентрації в організмі.

Щоб знати, як приймати ті чи інші ліки, попередньо прочитайте листок-вкладиш, який додається до пакування, або проконсультуйтеся з лікарем.

Читайте також: Пігулка «три в одному» знижує ризик інсульту та інфаркту на 30%

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама