

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), понад 80% летальних випадків спричинені захворюваннями серця. В Україні щорічно з цієї причини вмирало близько 400 тисяч жителів
Як правило, серцево-судинні захворювання стають бичем людей середнього віку. Але як зрозуміти, що вони в зоні ризику, якщо нічого не турбує? І як часто тоді треба обстежитись у кардіолога?
— Чоловікам зазвичай рекомендується після 40 років щонайменше 1 раз на рік робити кардіограму. Тут доречно згадати практику, яку ми мали в Україні ще 10 років тому. Тоді в нашій країні існували водійські комісії. І якщо на водійську комісію приходив чоловік старше 40 років, то йому обов’язково мали зробити кардіограму. Так що чоловікам після 40 років, навіть за відсутності скарг, бажано 1 раз на рік робити кардіограму.
Для жінок цей контрольний період становить 45–50 років. Особливо це стосується жінок, які входять у період пременопаузи, менопаузи та постменопаузи. Цей процес фізіологічно дуже індивідуальний: у когось клімактеричні зміни починаються у 40+ років, у когось у 50+. Коли є перші прояви менопаузального періоду, дуже бажано зробити кардіограму та завітати до фахівця, — пояснила лікар-кардіолог вищої категорії Інституту кардіології імені акад. М. Д. Стражеска НАМН України Ольга Срібна.
Читайте також: Ольга Срібна про захворювання серця та судин