Лікар пояснив, чому після 40 років треба обстежитись у кардіолога

Дата створення: 23 Лютого 2022
Дата оновлення: 12 Квітня 2023
Лікар пояснив, чому після 40 років треба обстежитись у кардіолога

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), понад 80% летальних випадків спричинені захворюваннями серця. В Україні щорічно з цієї причини вмирало близько 400 тисяч жителів

Як правило, серцево-судинні захворювання стають бичем людей середнього віку. Але як зрозуміти, що вони в зоні ризику, якщо нічого не турбує? І як часто тоді треба обстежитись у кардіолога?

— Чоловікам зазвичай рекомендується після 40 років щонайменше 1 раз на рік робити кардіограму. Тут доречно згадати практику, яку ми мали в Україні ще 10 років тому. Тоді в нашій країні існували водійські комісії. І якщо на водійську комісію приходив чоловік старше 40 років, то йому обов’язково мали зробити кардіограму. Так що чоловікам після 40 років, навіть за відсутності скарг, бажано 1 раз на рік робити кардіограму.

Для жінок цей контрольний період становить 45–50 років. Особливо це стосується жінок, які входять у період пременопаузи, менопаузи та постменопаузи. Цей процес фізіологічно дуже індивідуальний: у когось клімактеричні зміни починаються у 40+ років, у когось у 50+. Коли є перші прояви менопаузального періоду, дуже бажано зробити кардіограму та завітати до фахівця, — пояснила лікар-кардіолог вищої категорії Інституту кардіології імені акад. М. Д. Стражеска НАМН України Ольга Срібна.

Читайте також: Ольга Срібна про захворювання серця та судин

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама