

Він проявляється проблемами з концентрацією уваги, втомою та слабкістю
Термін «мозковий туман» з’явився під час пандемії COVID-19. Однак він використовується в медицині давно і може бути симптомом багатьох захворювань, переважно неврологічного походження, таких як невроз, бореліоз, целіакія або алергія.
Симптоми мозкового туману:
Симптоми мозкового туману також характерні при алергії, як чхання або свербіж в очах.
— Почуття розсіяності, втоми, слабкості — це ефект запалення, який з’являється, коли організм намагається протидіяти симптомам алергії. Організм після контакту з алергеном утворює цитокіни — білки, які допомагають йому боротися з чужорідними речовинами. Аналогічний процес відбувається і за застуди. Але вона проходить за тиждень за умови, що віруси, які її викликають, усуваються імунною системою. У разі алергії цей процес займає набагато більше часу, доки людина піддається впливу алергенів, — розповідає лікар Марк Аронік, передає Radio ZET.
Чим більше симптомів алергії відчуває пацієнт, тим сильніше у нього виявлятиметься мозковий туман. Його може викликати не тільки запалення, а й стрес, погане харчування, недосипання та зневоднення. Ці фактори часто пов’язані з алергією та можуть погіршити проблеми зі здоров’ям.
Читайте також: Мозковий туман – ознака захворювань щитовидної залози: лікар