Лікар пояснив, у яких випадках мікоз може бути смертельно небезпечним

Дата створення: 09 Лютого 2023
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Лікар пояснив, у яких випадках мікоз може бути смертельно небезпечним

Грибкові інфекції важко піддаються лікуванню, оскільки гриби можуть передавати один одному стійкість до лікарських препаратів

Гриби люблять мешкати в кухнях та ванних кімнатах, особливо в раковинах. Небезпечні чорні дріжджі роду Exophiala. З ними важко боротися, адже на них не діє висока температура, ні різні хімікати. Однак є й такі гриби, як мікоз, що живуть на тілі людини.

— Мікозні інфекції в порівнянні з вірусними захворюваннями розвиваються дуже повільно. Їх важко позбутися: вони швидко пристосовуються до нових умов і починають виробляти активні ферменти, — розповідає міколог Вармінсько-Мазурського університету Ганна Бедункевич.

За словами експерта, протигрибкова терапія передбачає руйнування клітинної стінки грибка з подальшим ушкодженням ДНК збудника. Проте лікування має бути тривалим. Щоб перемогти грибкову інфекцію, необхідні місяці, іноді —  роки. Особливо вона небезпечна для людей зі слабкою імунною системою, оскільки може стати причиною виникнення багатьох проблем.

— Людина, яка під час знаходження у лікарні заразилася мікозом, може померти саме від нього, а не від безпосереднього захворювання. Тому пацієнти, які протягом тривалого часу лікуються від бактеріальних інфекцій, мають також отримувати захисні протигрибкові препарати, — каже міколог, повідомляє Radio ZET.

Чи можна захиститись від такої напасті? Безперечно, вважає експерт. Для цього необхідно подбати про зміцнення імунної системи: правильно харчуватися, висипатися, не нервувати. І тоді організм зможе впоратися з багатьма захворюваннями, у тому числі з грибками.

Читайте також: Дерматит

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама