Лікар пояснив, як алкоголь поступово руйнує імунітет

Лікар пояснив, як алкоголь поступово руйнує імунітет

Алкоголь послаблює здатність організму боротися з запальними процесами. Як розпізнати, що імунна система починає руйнуватися?

Порушує функції кишківника

Алкоголь змінює мікрофлору кишківника, ушкоджуючи його слизові оболонки. Він ускладнює травлення та багато важливих процесів, наприклад вітамінний обмін, що призводить до окисного пошкодження.

— Вживання алкоголю збільшує проникність кишкового бар’єра, що дозволяє транслювати бактеріальний ендотоксин ЛПС у кровоносну систему. Потім він активує імунні клітини, розташовані в системному кровотоку або в органах-мішенях, таких як печінка та мозок. Це призводить до посилення запальної реакції, яка може спричинити алкогольну хворобу печінки або нейрозапалення, — розповіла доктор медичних наук Кароліна Карабін.

Викликає проблеми зі сном

Багато хто вважає, що алкоголь допомагає заснути. Це не так. Спиртне викликає підвищену сонливість, проте під час сну організм замість того, щоб відпочивати, спрямовує свою енергію на якнайшвидше порятунок від токсинів.

Алкоголь може викликати часті пробудження ночами, а також хропіння, занепокоєння та нічні кошмари. Після кількох таких ночей імунітет організму значно знижується, захисний бар’єр не спрацьовує, що підвищує розвиток інфекції.

Погіршує роботу печінки

Печінка відповідає за детоксикацію організму. Вона захищає від інфекцій, виробляючи імунні фактори та видаляючи бактерії з крові. Крім того, зберігає вітаміни та мінеральні солі. При частому вживанні алкоголю печінка «займається» переважно його нейтралізацією, що може спричинити порушення її роботи.

— ЛПС, що виділяється порушеним алкоголем кишковим бар’єром, потрапляючи в портальний кровотік, також впливає на печінку. ЛПС активує імунні клітини через рецептори TLR, які порушують тонко налаштовані імунні шляхи печінки, — пояснює лікар.

Часте вживання алкоголю викликає поступовий фіброз органу.

Підвищує ризик розвитку нейрозапалення

Часте вживання алкоголю призводить до хронічного запалення головного мозку. Алкоголь поступово пошкоджує нейрони, що погіршує когнітивні здібності, та цей процес дуже важко повернути назад.

— Розвиток нейрозапального ефекту головного мозку внаслідок вживання алкоголю опосередкований рецепторами TLR. Поряд з активацією TLR, вироблення цитокінів, які можуть перетинати гематоенцефалічний бар’єр, також згубно впливає на мозок. Тривале вживання алкоголю викликає серйозне порушення проникності та цілісності гематоенцефалічного бар’єра, — попереджає Кароліна Карабін, передає Radio ZET.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама