Лікар пояснив, як зупинити надмірне випадання волосся після COVID-19

Дата створення: 28 Листопада 2022
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Лікар пояснив, як зупинити надмірне випадання волосся після COVID-19

Навіть через кілька місяців після одужання від коронавірусної інфекції може почати випадати волосся. Причина цього — зниження імунітету. У важких випадках можна втратити третину шевелюри

Після зараження COVID-19 з’являється телогенова алопеція. На цей тип облисіння насамперед впливають зовнішні чинники, такі як пропасниця, стрес та дефіцит поживних речовин. Волосся зазвичай випадає у великих кількостях, часто при розчісуванні або купанні. У разі телогенової алопеції помітне випадання волосся зазвичай відбувається через 2–6 місяців після інфікування коронавірусом.

На щастя, випаданню волосся можна запобігти. Вчасно призначена терапія сприяє їхньому відростанню. Важливим чинником є час: чим раніше звернутися до фахівця по допомогу, тим краще.

Оцінити стан волосся здатний трихолог. Після проведення трихоскопічного обстеження він призначить відповідну терапію. Сучасна трихологія знає багато активних речовин, які лікують облисіння. Однак при їх виборі важливо знати механізм їх дії на шкіру голови та волосяний фолікул.

— Одним із найпопулярніших методів у боротьбі з випаданням волосся є пероральна терапія БАДами з комплексом протеогліканів. Доведено, деякі з них відповідають за контроль процесу росту волосся. Важливим елементом структури волосся є амінокислоти, які утворюють кератиновий білок в першій фазі росту волосся. Важливо забезпечити ними організм. Також потрібні вітаміни групи В, такі як В7 та В8, — пояснює доктор-трихолог з Інституту трихології (Польща) Ганна Маккойч, передає Radio ZET.

Для відновлення росту волосся також важливі відповідні живильні та процедури, що стимулюють. Їхнє завдання — підвищити оксигенацію волосяних фолікулів та забезпечити їх великою кількістю активних компонентів. Хороші результати приносять мезотерапія шкіри голови та льодотерапія, але трихологічне лікування завжди підбирається індивідуально.

Читайте також: Алопеція у чоловіків може свідчити про ризик виникнення інфаркту міокарда: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама