Лікар пояснив, чи треба приймати пігулки йодиду калію як профілактичний засіб проти захворювань щитоподібної залози

Лікар пояснив, чи треба приймати пігулки йодиду калію як профілактичний засіб проти захворювань щитоподібної залози

Йодид калію широко використовується для профілактики йододефіцитних станів, таких як зоб. Йод є важливим елементом для синтезу гормонів щитоподібної залози, тироксину та трийодтироніну. Ці гормони відіграють ключову роль у регуляції обміну речовин та енергії в організмі.

Якщо організм не отримує достатньої кількості йоду, може виникнути зоб — збільшення щитоподібної залози у спробі компенсувати нестачу йоду. Багато хто вважає, що таблетки йодиду калію як профілактичний засіб допомагають захистити щитоподібну залозу від розвитку можливих злоякісних утворень у ній. Але чи це так?

— Таблетки йодиду калію як профілактичний засіб не мають сенсу. Щобільше, приймання йоду без необхідності може мати шкідливий та незахищений вплив на щитоподібну залозу, — керівник компанії Federfarma (Італія) пояснив Роберто Тобіас, цитує портал Green Me.

Також фахівець радить утриматися від придбання препаратів, які містять йод. Найчастіше вони є харчовими добавками та не забезпечують достатньої кількості йодиду калію для блокування функції щитоподібної залози.

Іноді йодид калію приймають для профілактики різноманітних захворювань, пов’язаних із дефіцитом йоду, включаючи ендемічний зоб. Однак призначати дозування та курс застосування повинен лікар. Адже неправильне використання йодидів може стати причиною виникнення проблем із щитоподібною залозою.

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Як заздалегідь діагностувати інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама