Лікар розповів, через який час діють жарознижувальні ліки

Лікар розповів, через який час діють жарознижувальні ліки

І які найпопулярніші препарати краще приймати?

— Аспірин всмоктується відносно швидко. Його жарознижувальний ефект зазвичай відчувається у період до 30 хв, а для максимального ефекту необхідно від однієї години до трьох годин. Проте жарознижувальні засоби не слід застосовувати, коли температура не перевищує 38,5°C, — пояснює доктор Люблінського медичного університету (Польща) Сара Яновська, цитує портал Medonet.

За відсутності ефекту можна використовувати комбінацію двох речовин різного характеру дії, наприклад, парацетамол та ібупрофен. Препарати з однаковим механізмом дії, такі як аспірин та ібупрофен, що стосуються однієї групи нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), не слід комбінувати.

Чи знижується лихоманка після прийняття, залежить від типу речовини, що використовується в ліках, та індивідуальної реакції організму на лікувальну сполуку. Наприклад, для багатьох пацієнтів стандартна доза парацетамолу 500 мг надто мала і її приймання не матиме помітного ефекту.

Порівнюючи ібупрофен з парацетамолом, слід зазначити, що ці препарати мають різні механізми дії, завдяки чому їхня активність може доповнювати один одного. Ібупрофен діє по всьому організму та має протизапальну дію. Парацетамол не пригнічує запалення та активний насамперед у нервовій системі, де блокує біль та надмірне підвищення температури. Їх можна використовувати разом або по черзі для зниження температури.

Ібупрофен знижує температуру тіла швидше, ніж парацетамол. Крім того, сила його жарознижувального ефекту більша і триває довше. Однак цей препарат може зашкодити слизовій оболонці шлунка. Тому у разі виразкової хвороби або інших проблем зі шлунково-кишковим трактом краще звернутися за парацетамолом.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама