Лікар розповів, як без ліків зупинити хворобу Альцгеймера

Лікар розповів, як без ліків зупинити хворобу Альцгеймера

Професор медицини Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (США) Дін Орніш вважає, що достатньо дотримуватися здорового способу життя

Дієта для серця

Дін Орніш прославився у 90-х роках своїм незвичайним підходом до ішемічної хвороби серця (ІХС). Він провів клінічне випробування, в якому використовувалися передові візуальні сканування, щоб показати, що захворювання коронарної артерії може бути звернене лише за допомогою дієти, фізичних вправ, зниження стресу та соціальної підтримки. Сьогодні фахівець хоче довести, що за допомогою тих самих методів можна сповільнити й навіть звернути назад хворобу Альцгеймера.

— Те, що добре для серця, добре й для мозку. Попередні дослідження показали, що помірні зміни способу життя можуть уповільнити прогресування деменції та хвороби Альцгеймера. І якщо ми збільшимо їхню інтенсивність, ми зможемо зупинити або навіть звернути назад це захворювання, — міркує професор Орніш, цитує портал Medonet.

Протягом п’яти років він спостерігав за 28 серцевими хворими, які взяли участь у його експерименті. Оскільки лікар вважав, що лише 10% щоденних калорій надходять із жиру, тому заборонив добровольцям продукти тваринного походження, крім яєчних білків та однієї склянки знежиреного молока чи йогурту щодня. В основному рекомендував включити до раціону фрукти, овочі, бобові, крупи з цільного зерна, трохи горіхів та насіння. Виключив рафіновані вуглеводи, олію та каву, замість якої дозволяв випивати максимум дві чашки зеленого чаю на день.

— Це була переважно веганська дієта з низьким вмістом жиру, цукру та максимально необроблених продуктів, — пояснив експерт.

Бігом від стресу

Добровольці повинні були не тільки дотримуватись дієти, але й присвячувати щоденно не менш як години заняттям, що долають стрес. Серед них були йога, медитація чи розтяжка. Також тричі на тиждень пацієнти мали виконувати силові або аеробні вправи протягом 30 хв.

Доктор Орніш також заохочував своїх підопічних створювати так звані групи підтримки. За його словами, депресивні чи самотні люди найчастіше інших страждають від різних видів хвороби та навіть смерті.

Дослідження показали, що така програма дозволяє знизити рівень цукру і «поганого» холестерину в крові, що позитивно позначається на стані хворих на діабет. Також вона зменшує зростання клітин раку передміхурової залози та появу депресії.

— Усі хронічні захворювання мають одні й ті самі основні біологічні механізми: постійне запалення, окислювальний стрес, зміни в мікробіомі,  експресії генів, імунної функції  та надмірну стимуляцію симпатичною нервовою системи, — каже експерт.

Однак поки незрозуміло, чи достатньо всіх цих змін, щоб уповільнити або навіть звернути назад зниження когнітивних функцій при хворобі Альцгеймера.

Читайте також: Чи може пліснява викликати хворобу Альцгеймера

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама