Лікар розповів, як довго може тривати мігрень

Лікар розповів, як довго може тривати мігрень

Головний біль може з’являтися у різних областях голови та мати різні причини. Інтенсивний головний біль, що локалізується у скроневій ділянці та супроводжується підвищеною чутливістю до світла та звуку, може свідчити про мігрень.

Перший епізод мігрені зазвичай відбувається у віці близько 40 років і вражає частіше за жінок, ніж чоловіків. Головний біль при мігрені характеризується сильним болем, що пульсує, який посилюється навіть при найменшому фізичному навантаженні та зазвичай має односторонній характер. Може супроводжуватися нудотою та блюванням.

— Іноді нападу мігрені передує так звана мігренозна аура. Її симптоми включають минущі порушення зору у вигляді миготливих плям або ліній, також можуть з’явитися запаморочення та порушення мови. Приступ мігрені зазвичай розвивається швидко, а головний біль посилюється і досягає найбільшої інтенсивності протягом перших двох годин і триває від 4 до 72 год, — розповів доктор Матеуш Левандовскі, пише Medonet.

Діагноз мігрені ґрунтується на докладному анамнезі, який включає повторне виникнення головного болю з ознаками, характерними для мігрені.

При диференціальній діагностиці також слід враховувати напругу та кластерний головний біль. Перша є найбільш поширеним головним болем і зазвичай характеризується компресійним та двостороннім головним болем. Вона може включати скроневу ділянку, а також лобову, тім’яну, іноді потиличну. Однак не супроводжується іншими недугами.

При кластерному головному болю з’являється раптовий та інтенсивний біль на одній стороні обличчя. Вона охоплює область очей, щоки, часто іррадіює у бік вуха чи потилиці. Характерними симптомами є гіперемія кон’юнктиви, сльозотеча, набряк половини обличчя, опущення повік, звуження зіниці та пітливість чола, можливо відчуття закладеності носа.

При запаленні приносових пазух, особливо гайморової пазухи, біль може локалізуватися у скроневій ділянці, посилюючись при піднятті головки. Крім того, вона супроводжується болем у зубах або навколо очних ямок. Для підтвердження діагнозу може бути корисною комп’ютерна томографія.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама