Лікар розповів, як по набряку ніг діагностувати захворювання

Лікар розповів, як по набряку ніг діагностувати захворювання

Набряк ніг — поширений симптом таких захворювань, як серцева недостатність, тромбоз чи отруєння. Набряк ніг з’являється через надмірне скупчення рідини в позаклітинному просторі та порожнинах тіла і може супроводжуватися іншими симптомами: відчуттям тяжкості в ногах, поколюванням, онімінням, судомами литок і т. д.

— Локальна набряклість ноги часто характеризується болем, запаленням та почервонінням запаленої ділянки тіла. Генералізований набряк зазвичай локалізується у нижніх кінцівках, а у лежачих хворих — в області крижів, — розповідає доктор Медичного центру Медічі (Польща) Єва Феліцька-Цеслак.

За локалізації набряку ніг можна розділити на місцеві та генералізовані.

— Локальна набряклість ніг найчастіше свідчить про запальні та алергічні зміни, порушення відтоку лімфи чи венозну кров. Генералізовані набряки зазвичай пов’язані з органною недостатністю: серця, печінки, нирок, щитоподібної залози, — каже експерт.

Набряк однієї ноги може бути результатом травми, укусу комахи, алергії, лімфатичного застою та тромбозу глибоких вен.

Якщо набрякає ліва нога, це може бути симптомом тромбозу глибоких вен, який є небезпечним серцево-судинним захворюванням.

Якщо обидві ноги набрякають симетрично, це вказує на захворювання серця.

— При хворобах серця набряки ніг є результатом підвищення тиску у венах через затримку натрію та води в організмі. Спочатку ноги набрякають лише надвечір, що ми пояснюємо втомою. Якщо після компресії у тілі залишилася ямочка, це свідчить про порушення кровообігу. Це називається пастоподібним набряком. Ще однією характеристикою набряків є те, що вони безболісні. У міру прогресування захворювання ноги набрякають і вранці, — веде далі Феліцька-Цесляк.

Набряк ніг в області кісточок є результатом травми, забиття або розтягнення зв’язок. Особливо якщо є труднощі в русі стопи, біль, а іноді й видима гематома в області гомілкостопа.

Набряки ніг та повік часто є сигналом порушення функції нирок.

— У разі розвитку нефрологічних захворювань з’являються дифузні, так звані пастоподібні набряки ніг. Причиною набряклості обличчя є гломерулонефрит. Коли ми страждаємо на нефротичний синдром, все тіло набрякає, — каже Єва Феліцька-Цеслак, пише Polki.pl.

Лікування набряків ніг залежить від їхньої появи. Тому слід звернутися до лікаря, який призначить потрібне лікування. Також важливою є регулярна фізична активність, а у разі ожиріння — зниження ваги.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама