Лікар розповів, як прискорити метаболізм після 40 років

Дата створення: 05 Грудня 2022
Дата оновлення: 15 Квітня 2023
Лікар розповів, як прискорити метаболізм після 40 років

З віком обмін речовин, або метаболізм, сповільнюється

Швидкість метаболізму — це швидкість, з якою тіло спалює калорії, щоб перетворити їх на енергію. Ця енергія необхідна для підтримки життєво важливих функцій, як-от дихання, травлення, кровообіг тощо.

Кожен із нас використовує енергію, отриману з калорій, із різною швидкістю. Це залежить від багатьох факторів, таких як вік, стать, вага, рівень фізичної активності тощо. Швидкість метаболізму змінюється протягом усього життя.

— З віком наша фізіологія зазнає багатьох змін, пов’язаних із такими фазами життя, як статеве дозрівання, менопауза, старість, — пояснює доктор із Пеннінгтонського центру біомедичних досліджень (США) Дженніфер Руд, цитує портал Gazeta.pl.

Згідно з дослідженнями, швидкість метаболізму збільшується до 20 років, після чого стабілізується і залишається на одному рівні до 60 років. При цьому швидкість основного обміну речовин уповільнюється після 46 років, а загальні енерговитрати — після 63 років.

Чи можна прискорити спалювання жиру після 40 років? Так! Для цього лікар рекомендує дотримуватися наступних правил.

Їжте двічі-тричі на день. Регулярне харчування допомагає організму підтримувати здоров’я кишківника. Більшість калорій краще споживати на початку дня, тобто за сніданком.

Подбайте про здорове, збалансоване харчування, що складається в основному з фруктів, овочів, пісного білка і цільного зерна.

Їжте достатньо калорій. Пропуск приймання їжі може уповільнити метаболізм. Дорослі жінки повинні забезпечувати організм від 1600 до 2400 ккал на добу, чоловіки від 2000 до 3000 ккал.

Уникайте зневоднення. Вода допомагає організму спалювати жир і сприяє схудненню.

Приділяйте фізичній активності не менше як 150 хвилин на тиждень. Пам’ятайте, що найкраще працюють силові тренування, які допомагають накачати м’язи.

Не допускайте стресу. Він сприяє появі безсоння, яке може уповільнити обмін речовин.

Читайте також: Метаболізм у дорослих людей залишається стабільним протягом 60 років

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама