Лікарі ідентифікували рецептори, які можуть спричинити огиду до алкоголю

Дата створення: 17 Листопада 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Лікарі ідентифікували рецептори, які можуть спричинити огиду до алкоголю

Блокування їх допомагає у лікуванні алкоголізму, вважають співробітники Медичного університету Південної Кароліни (США)

Допустима доза алкоголю

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), чоловіки без шкоди для здоров’я можуть випивати за добу 40 г спирту або 3 келихи вина, а жінки — 30 г спирту або 2 келихи вина.

Запійне пияцтво відбувається, якщо протягом двох годин чоловік перевищує допустиму норму алкоголю в п’ять разів, а жінка — в чотири. При цьому люди, які зловживають спиртним у молодості, ризикують захворіти на алкоголізм удесятеро більше, ніж їхні ровесники.

На думку дослідників, за потяг до алкоголю відповідає опіоїдна система головного мозку. Її стимуляція супроводжується приємними відчуттями. Бажання отримати їх знову викликають потяг до наркоманії чи алкоголю.

Однак серед опіоїдних рецепторів є й такі, що є їх антагоністами, так звані каппа-рецептори. Вплив на них викликає стрес та почуття незадоволеності. Так, їх активація починається, коли людина перестає пити і починає відчувати головний біль чи нудоту. Ці симптоми можуть викликати у нього огиду до алкоголю. Однак, це ще не все.

— Впливаючи на каппа-рецептори можна зменшити потяг до пияцтва, — вважає співавтор дослідження, вчений Дж. Р. Хаун, пише Medonet.

Як не допустити запоїв

Вчені провели дослідження на лабораторних мишах і зосередилися на мигдалеподібному тілі гризунів. Ця галузь мозку, що містить каппа-рецептори, відповідає за мотивації та бере участь у формуванні потягу до алкоголю. Експерти блокували ці рецепти у гризунів з алкогольною залежністю.

— Миші, які страждають на алкоголізм, стали пити помірніше. Це все одно, що людина за вечерею випила б не цілу пляшку вина, а келих, — каже Хаун.

Дослідження показує, що каппа-рецептори в мигдалеподібному тілі відіграють ключову роль у запої. Однак блокування їх може допомогти у лікуванні алкоголізму.

Дослідження опубліковані в журналі Neuropharmacology («Нейрофармакологія»).

Читайте також: Алкоголь прискорює біологічне старіння

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама