

Це може стати проривом у лікуванні раку сечового міхура, який посідає десяте місце за поширеністю серед інших онкологічних захворювань
Трансплантація сьогодні є єдиною надією на лікування багатьох пацієнтів. Можливі пересадки нирок, печінки, легень чи серця. Проте трансплантація сечового міхура досі не проводилася — частково через складну структуру кровоносних судин, що лежать у цій галузі тазу, а також складність самої пересадки. Тільки у деяких випадках хірурги робили реконструкцію сечового міхура. Для цього вони видаляли хворий сечовий міхур і робили новий, використовуючи фрагменти кишківника, взяті у пацієнта. Однак така процедура має високий ризик розвитку ускладнень.
Урологи з Медичного університету Кека в Південній Каліфорнії (США) розробили новий спосіб лікування пацієнтів із дисфункціями сечового міхура. Вони розпочали обстеження потенційних кандидатів на трансплантацію. Під час самої процедури хворий сечовий міхур буде видалений і замінений здоровим сечовим міхуром, взятим у померлого донора.
Підготовка до цієї процедури триває вже кілька років. Сама вона буде виконана з використанням роботизованої хірургії — просунутої форми мінімально інвазивної хірургії.
У ході таких процедур хірурги планують використовувати тривимірну камеру високої роздільної здатності для управління роботом. Це дозволить зробити менші й точніші розрізи з більшою спритністю, ніж зазвичай.
В рамках досліджень лікарі вже провели операції з трансплантації. Під час них вперше в історії було проведено забір сечового міхура та успішна трансплантація п’яти нещодавно померлим донорам із серцевою функцією, що підтримується апаратом штучної вентиляції легень.
— Ми плануємо, що пересадка сечового міхура стане порятунком для тяжкохворих пацієнтів, — зазначила один із дослідників, уролог-хірург Німа Насірі, цитує портал Poradnik Zdrowie.