Лікарі попередили, чим небезпечне одночасне зараження грипом та коронавірусом

Дата створення: 05 Січня 2022
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Лікарі попередили, чим небезпечне одночасне зараження грипом та коронавірусом

Взимку підвищується ризик подвійного зараження або суперінфекції

Фахівці Стенфордського університету (США) обстежили 517 пацієнтів із COVID-19, інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2. І виявили, що деякі з них одночасно були заражені іншими патогенами, що спричиняють респіраторні інфекції, у тому числі й віруси грипу.

Таке подвійне зараження може бути дуже небезпечним, особливо для хворих з ослабленим імунітетом, які страждають на хронічні захворювання. Адже суперінфекція збільшує ризик ускладнень і навіть летальних випадків.

– Хвороба може протікати дуже важко, адже організму важко боротися з двома видами патогенів, грипу та коронавірусу SARS-CoV-2, – пояснює вірусолог Варшавського медичного університету, доктор Томаш Дзейжтківський.

До того ж віруси та бактерії мають різні шляхи інфікування та атакують різні типи клітин. В результаті ефект їхнього впливу збільшується. Але чи можуть такі патогени стати гібридними?

– Одна і та сама людина може заразитися одночасно SARS-CoV-2 і вірусом грипу, але ці два патогени не можуть об’єднатися в один. Такий обмін генетичним матеріалом можливий лише між близькими спорідненими коронавірусами, що заразив одну людину. Також можуть змішуватися віруси грипу. Так, внаслідок такої комбінації виникли свинячий та пташиний грип, – пояснює професор-вірусолог Ягеллонського університету Кшиштоф Пірч.

Проте поки що важко сказати, як позначиться суперінфекція на здоров’ї людини. Ось чому вакцинація залишається одним із головних надійних засобів не тільки від інфекцій, а й наступних ускладнень.

Avatar photo
Автор: Наталія Болховецька
Редактор
Луганський педагогічний університет Регіональний інститут менеджменту
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама