Лікарі пояснили, чому не потрібно щодня приймати душ

Лікарі пояснили, чому не потрібно щодня приймати душ

Прийняття душу корисне здоров’ю. Тепла вода та масажні рухи допомагають розслабити м’язи та покращити психоемоційний стан. Під впливом теплої води розширюються судини шкіри, що покращує кровообіг, доставлення кисню та поживних речовин до тканин. А пари воду дозволяють розм’якшити слиз у дихальних шляхах, що корисно при застуді чи алергії. Однак часте миття може зруйнувати бактеріальну флору шкіри, попереджають фахівці.

Як не зруйнувати корисні патогени

— Часте миття може знищити корисні бактерії, які дозволяють мікробіому людини відрізняти корисні патогени від шкідливих. Організм потребує певних бактерій та вірусів на поверхні шкіри, — пояснив лікар Робін Чуткан в інтерв’ю Poradnik Zdrowie.

За його словами, зловживання косметикою для догляду за тілом знижує стійкість до певних мікробів. Це робить нас сприйнятливими до різних інфекцій. 

—  Щоденного миття вимагають три зони: пахви, ступні та пах. Вони схильні до розвитку патогенних мікроорганізмів і грибків. А ось решту зон тіла потрібно промивати водою, не зловживаючи косметичними засобами, — говорить експерт. 

Думку доктора поділяє ревматолог доктор Роберт Х. Шмерлінг із Гарвардської медичної школи. У журналі Harvard Health Publishing («Гарвардська охорона здоров’я: медична інформація») він написав: «Імунна система потребує деякої стимуляції за допомогою нормальних мікроорганізмів, бруду та інших факторів навколишнього середовища для виробництва захисних антитіл та імунної пам’яті».

З цієї причини деякі педіатри та дерматологи не радять щоденно купати дітей. А ось частіше миття під душем може знизити здатність імунної системи функціонувати належним чином.

Мило може спричинити екзему?

Часте миття може викликати різні захворювання, своєю чергою стверджує доктор Енді Скотницький з Університету Торонто (Канада). Він вважає, що щоденне прийняття душу вранці та ввечері негативно позначається на стані шкіри. За його словами, намилювання всього тіла може призвести до різних шкірних захворювань, таких як екзема.

— Найкраще, що можна зробити з гігієнічної точки зору, — щодня мити руки протягом 20 секунд багато разів, — каже Енді Скотницький.

І рекомендує використовувати косметичні засоби (гель для душу, мило) тільки для миття ніг, пахв і паху. Інші частини тіла краще промити просто водою.

Оптимальна частота та умови прийняття душу можуть різнитися для кожної людини. Тому слід враховувати свої індивідуальні потреби та переваги.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама