Лікарі пояснили, чому не треба митися щодня

Дата створення: 08 Липня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Лікарі пояснили, чому не треба митися щодня

Це усуває природну бактеріальну флору шкіри, що стимулює імунітет

Як не зруйнувати корисні патогени

— Часте миття може знищити корисні бактерії, які дозволяють мікробіому людини відрізняти корисні патогени від шкідливих. Наш організм потребує певних бактерій та вірусів на поверхні шкіри, — пояснив лікар і автор медичних посібників Робін Чуткан, пише Poradnik Zdrowie.

За її словами, зловживання косметикою для догляду за тілом знижує стійкість до певних мікробів. Це робить нас сприйнятливими до різних інфекцій. Тому, запевняє фахівець, «єдиними місцями, що вимагають щоденного миття, є пахви, ступні та пах». Ці три зони, на думку експерта, найбільш схильні до розвитку патогенних мікроорганізмів і грибків. А ось решту зон тіла потрібно промивати водою, не зловживаючи косметичними засобами.

Думку доктора поділяє ревматолог Роберт Х. Шмерлінг із Гарвардської медичної школи. У журналі Harvard Health Publishing («Гарвадська охорона здоров’я: медична інформація») він написав, що імунна система потребує деякої стимуляції за допомогою нормальних мікроорганізмів, бруду та інших факторів навколишнього середовища для виробництва захисних антитіл та імунної пам’яті. І додав, що з цієї причини деякі педіатри та дерматологи радять не приймати щоденних ванн дітям. А частіше миття під душем може знизити здатність імунної системи функціонувати належним чином, підкреслює фахівець.

Мило може спричинити екзему?

Часте миття може викликати різні захворювання, своєю чергою, стверджує доктор Енді Скотницький з Університету Торонто (Канада). Він вважає, що щоденне прийняття душу вранці та ввечері негативно позначається на стані шкіри. За його словами, намилювання всього тіла може призвести до різних шкірних захворювань, таких як екзема або сверблячі висипання.

— Найкраще, що можна зробити з гігієнічної точки зору, — щодня мити руки протягом 20 секунд багато разів, — каже Енді Скотницький.

І рекомендує використовувати косметичні засоби (гель для душу, мило) тільки для миття ніг, пахв і паху. Інші частини тіла краще промити просто водою.

Читайте також: Гідрокуційна непритомність: ось що може статися після занурення у воду

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама