Лікарі пояснили, у яких випадках COVID-19 загрожує запаленням нирок

Дата створення: 09 Лютого 2022
Дата оновлення: 07 Квітня 2023
Лікарі пояснили, у яких випадках COVID-19 загрожує запаленням нирок

Згідно з дослідженням, опублікованим у Журналі Американського товариства нефрологів, хворі, інфіковані коронавірусом, мають вищий ризик розвитку захворювань нирок

Це стосується всіх, хто перехворів на коронавірусну інфекцію, незалежно від ступеня тяжкості. Однак ймовірність появи нефрологічних недуг особливо висока для тяжкохворих пацієнтів, госпіталізованих з COVID-19, і може становити до 30%. Лікарі звертають увагу на те, що таке ускладнення може проявитися також у тих, хто страждає на діабет, гіпертензію, а також захворюваннями нирок.

Чому коронавірус «б’є» по нирках, достеменно невідомо. Передбачається, що є кілька пояснень. Згідно з першим, рецептори ACE2, за якими коронавірус потрапляє в організм, знаходяться не лише на клітинах дихального тракту та серця, а й нирок. Згідно з іншим, надмірна реакція імунітету, так званий цитокіновий шторм, супроводжується виділенням цитокінів, тобто білків, що активують імунні клітини. Вони й викликають запалення власних тканин, зокрема нирок.

Коронавірус може спровокувати як тимчасове, так і хронічне запалення ниркової системи. Тому медики радять максимально уважно ставитися до свого здоров’я і при перших симптомах звертатися до сімейного лікаря.

Читайте також: Вчені сказали, хто найбільш схильний до ризику смерті від COVID-19

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама