Лікарі пояснили, які трави допомагають від сухого кашлю, а які — від вологого

Первые симптомы деменции могут появиться в 30 лет: ученые

Кашель — найчастіший симптом вірусних інфекцій, таких як застуда та грип. Він є захисною реакцією на подразнення дихальних шляхів. І частіше буває вологим, або так званим продуктивним, з виділенням слизу і сухим, або непродуктивним, без відхаркування. Але буває кашель і сухий, і вологий одночасно, який важко визначити через його непостійність.

Кожен з видів кашлю потребує лікування настоями певних трав. Так, за сухого кашлю рекомендуються рослини, що мають обволікаючі та протикашльові властивості, а при вологому — трави, що розріджують секрет і полегшують його виведення.

Трави від сухого кашлю виділяють слизові речовини та пригнічують активність кашльових точок у дихальних шляхах, покриваючи їх захисним шаром. Трав’яні слизи також мають протизапальні та загоювальні властивості. При сухому кашлі добре використовувати: листя мати-й-мачухи, подорожника, ісландського лишайнику; квіти польового маку та мальви; насіння льону.

  • Трав’яні відвари, що виділяють слиз, слід приймати через 1 годину після їди та ліків, оскільки вони також обволікають травний тракт і таким чином знижують всмоктування ліків та поживних речовин.

При вологому кашлі рекомендуються відхаркувальні трави. До них належать: трави чебрецю, ісопу та медуниці; листя розмарину та перцевої м’яти; корінь солодки, мильнянки, первоцвіту; плоди анісу, соснові гілочки та бруньки, евкаліпт.

  • Приймати відвари та настої з цих трав слід до 16–17 години, двічі-тричі на день.

Трави від сухого та вологого (змішаного) кашлю. Для настоїв і відварів при такому кашлі підійдуть збори: мати-й-мачуха та чебрець; ісландський лишайник та чебрець; квітка бузини, лист мати-й-мачухи, аніс та чебрець; лист шавлії, фенхель, лист мати-й-мачухи та корінь алтею.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІЛікарські препарати при тяжких...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама