Лікарі розповіли, як підтримати нервову систему

Дата створення: 09 Червня 2022
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Лікарі розповіли, як підтримати нервову систему

Це допоможе подолати тривожні стани, безсоння та депресії

— Стрес, порушення сну, травматичні події, конфлікти у відносинах, депресія, хронічна тривога — все це може спричинити дисрегуляцію нервової системи, — каже нейропсихолог Джуді Хо, пише Poradnik Zdrowie.

Її колега, експерт із психічного здоров’я Керолайн Ліф, додає, що наш мозок повинен інтерпретувати стимули: як внутрішні (сум, занепокоєння, гнів тощо), так і зовнішні (стрес). І збагнути, як реагувати.

За словами доктора Ліф, довгострокові стресори можуть викликати постійний стан тривоги, невизначеності та занепокоєння. Згодом вони можуть вплинути на психічне та фізичне здоров’я. Щоб цього уникнути, достатньо дотримуватись простих правил.

1. Дихайте глибше

Глибоке дихання — це простий та ефективний спосіб регулювання нервової системи. Він допомагає відновити контроль над парасимпатичною нервовою системою та посилає сигнали в мозок та тіло про те, що небезпеки немає.

2. Дотримуйтесь правила 30–90 секунд

Коли ви кажете або щось робите, відбувається біохімічне та електричне збільшення активності мозку, яке триває від 30 до 90 секунд. За цей час на несвідомому рівні мозок обробляє інформацію, що надходить. І ми схильні реагувати імпульсивно.

Правило 30–90 секунд допомагає відновити нейрофізіологічний спокій у мозку та тілі. Для цього спочатку зробіть глибокий вдих, щоб груди розширилися, і зосередьтеся на сильному видиху. Повторіть три-п’ять разів. За цей час (від 60 до 90 секунд) ви зможете правильно оцінити ситуацію та не діяти з гарячого.

3. Візуалізуйте емоції

У моменти дисрегуляції наші почуття можуть посилюватися, що ускладнює їх контроль. Щоб цього уникнути, доктор Хо рекомендує візуалізувати кожну емоцію та ставити її перед собою на кшталт кордону. Так, якщо ви представляєте емоцію як важкий шар для боулінгу, то можете стиснути його до розміру тенісного м’яча, що полегшить його використання.

4. Думайте позитивно

Коли ви відчуваєте ознаки дисрегуляції нервової системи, то можете почуватися пригніченим. Зосередьтеся на позитивних думках. Подумайте про свій улюблений музичний твір, фільм, книгу або плани на майбутнє, які змусять вас посміхнуться. 

Читайте також: Стрес наближає старіння: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама