Лікарі розповіли як правильно приймати антибіотики

Лікарі розповіли як правильно приймати антибіотики

Налічується близько 200 ліків цієї групи, які застосовуються для лікування всіх типів бактеріальних інфекцій. Чим точніше підібраний препарат, тим менше ускладнень він викличе. Тому антибіотики слід приймати відповідно до всіх рекомендацій лікаря

Правила поєднання

Через речовини, що містяться в них, антибіотики можуть по-різному реагувати на їжу. Тому деякі з них не слід поєднувати з харчовими продуктами чи іншими ліками. Краще приймати через 2 год після їди або за 1 годину до їди, якщо це зазначено в анотації до препарату.

Запивайте лише водою

Антибіотики, як і більшість інших ліків, не можна запивати соками, а також молоком, йогуртом чи кефіром. Кальцій, що міститься в останніх, може пригнічувати ефективність деяких препаратів. Негативно впливають на абсорбцію ліків та напої, що містять кофеїн (кава, чай, кола). Запивайте таблетки лише водою.

  • Під час прийняття антибіотиків відмовтеся від алкоголю, він послаблює їхню дію. Крім того, може викликати нудоту, слабкість або запаморочення.

Приймайте завжди в один і той самий час

Ефективність антибіотика залежить від його відповідної концентрації у тканинах, яка має підтримуватись протягом певного періоду. Тому важливо приймати ліки через регулярні, чітко визначені проміжки часу, у строго призначеному лікарем дозуванні.

Не скорочуйте курс лікування

При правильному виборі антибіотика самопочуття покращується швидко, через 2-4 дні. Однак це зовсім не означає, що лікування можна припинити. Приймайте антибіотики стільки, скільки призначив лікар. Інакше це може спровокувати відновлення інфекції вже з вищим перебігом.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама