Лікарі розповіли про небезпеку внутрішньолікарняних інфекцій

Лікарі розповіли про небезпеку внутрішньолікарняних інфекцій

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у країнах з низьким рівнем доходу у 15 зі 100 пацієнтів розвивається щонайменше одна інфекція під час перебування в лікарні. Коаліція за безпеку лікарень Польщі стверджує, що добрим рішенням для мінімізації ризику було б створення електронного регістру небажаних явищ.

Внутрішньолікарняні інфекції є результатом небажаних явищ, які, за даними ВООЗ, нині входять до десятки основних причин смерті та інвалідності у світі.

Експерти зазначають, що проблема внутрішньолікарняних інфекцій складна. Адже джерелом їхнього виникнення може бути не лише медичне середовище, а й сам пацієнт.

— Важливу роль відіграє відсутність чи недостатність гігієни рук медичних працівників. Найбільш поширеним шляхом передачі мікробів є контактний шлях, тобто через руки персоналу. Варто також звернути увагу на медичне обладнання, яке не знезаражене або неправильно дезактивоване. Прикладом може бути стетоскоп або прилад для вимірювання тиску, — коментує доктор медичних наук Анна Щипта, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Згідно зі звітом «Інфекції в медичних закладах», близько 5% госпіталізованих пацієнтів Польщі піддаються внутрішньолікарняним інфекціям, що спричиняє близько 40 055 нових випадків захворювань щорічно. Ефективні системи інфекційного контролю дозволить зменшити ризик виникнення лікарняних інфекцій на 70%.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама