Ліки проти COVID-19 будуть створені з обліпихи: вчені

Дата створення: 02 Грудня 2022
Дата оновлення: 17 Квітня 2023
Ліки проти COVID-19 будуть створені з обліпихи: вчені

Обліпиха схожа на природну аптеку. У ній вітаміну С більше, ніж у цитрусових

— Обліпиха містить 190 біологічно активних речовин, вітамінів, мінералів, незамінних жирних кислот. Цікаво, що не лише в її плодах, а й у насінні накопичуються корисні ненасичені жири, — розповідає професор Інституту садівництва (Польща) Станіслав Плут, передає Radio ZET.

Найбільшим багатством обліпихи є високий вміст вітаміну С: у 100 г міститься від 300 до 2500 мг цього вітаміну, що у кілька разів більше, ніж у лимоні чи апельсині.

Також ця рослина надзвичайно багата на антиоксиданти, у тому числі на антоціаніни та флавоноїди. Ці речовини борються з вільними радикалами та захищають організм від окислювального стресу, старіння, серцево-судинних захворювань, ішемічної хвороби серця, гіпертонії, діабету та ожиріння.

Наперекір тому, що цілющі якості обліпихи відомі з давніх-давен, особливий інтерес до неї зріс під час пандемії коронавірусної інфекції. Дослідники з Південної Кореї та Китаю вважають, що пробіотичні бактерії (L. Gasseri), витягнуті з ягід обліпихи, пригнічують активацію пуринів. Вони є джерелами енергії, необхідної для мутації коронавірусу SARS-CoV-2. Експерти не виключають, що ліки проти COVID-19 будуть створені з обліпихи.

Читайте також: Вітамін С та часник допомагають полегшити симптоми алергії

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама